Bundesliga: Sallai 26 percet, csapata nagy verést kapott

T. I.T. I.
2020.02.02. 17:02
A Köln kiütötte a Freiburgot (Fotó: AFP)
A Freiburg meglepetésre 4–0-s vereséget szenvedett a fordulót megelőzően hat hellyel mögötte álló 1. FC Köln otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójában. A vendégcsapatban csereként lépett pályára a magyar válogatott Sallai Roland. A forduló záró mérkőzésén a Wolfsburg 4–2-re nyert a sereghajtó Paderborn otthonában.

Legutóbb 2017 decemberében történt meg a Freiburggal, hogy az első félidőben összeszedett hátrányt idegenben megfordítsa. Akkor Kölnben játszott.

A hátrány (1–0) és a helyszín (Köln) ezúttal is adott volt az első játékrész után, csakhogy feltámadásról szó sem lehetett. Erről az 55. percben Jhon Córdoba gondoskodott, aki egymás után a hatodik hazai tétmeccsén lőtt gólt a Köln mezében. Hasonló sorozata legutóbb Dieter Müllernek volt a csapatnál, ő 1977-ben nyolc meccsen keresztül szállította a gólokat saját közönsége előtt. 2–0

A hosszabbításban aztán még kétszer kapitulált a hajrára teljesen hitehagyottá váló vendégcsapat. Hiába állt be csereként Sallai Roland, a neki jutó bő 25 percben már a magyar válogatott támadó sem tudott lendületet adni a Freiburgnak. 4–0

A késő délutáni mérkőzésen a Wolfsburg a Paderborn otthonában szerezte meg a három pontot. A találkozón némi meglepetésre a hazai együttes szerzett vezetést, ám a 26. percben a vendégek egyenlítettek, majd a 33. percben emberelőnybe is kerültek, Gerrit Holtmann kapott azonnali piros lapot. A Wolfsburg pedig még az első félidő vége előtt megszerezte a vezetést is. 1–2

Fordulás után Daniel Ginczek másodszor is beköszönt, Szebasztian Vaszilidisz a 72. percben még ugyan szépített, de a 76. minutumban Maximilian Arnold megadta a kegyelemdöfést a vendéglátónak, beállítva a 2–4-es végeredményt.

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ
1. FC Köln–Freiburg 4–0 (Bornauw 29., Córdoba 55., Ehizibue 91., Jakobs 93.)
Paderborn–Wolfsburg 2–4 (Zolinski 22., Vasziliadisz 72., ill. Knoche 26., Ginczek 40., 60., M. Arnold 76.)
Korábban
RB Leipzig–Mönchengladbach 2–2 (Schick 50., Nkunku 89., ill. Pléa 24., J. Hofmann 35.)
Augsburg–Werder Bremen 2–1
(Niederlechner 67., Vargas 82., ill. Jedvaj 23. – öngól)
Borussia Dortmund–Union Berlin 5–0 (Sancho 13., Haaland 18., 76., Reus 68. – 11-esből, Witsel 70.)
Düsseldorf–Frankfurt 1–1 (Ayhan 78., ill. Chandler 93.)
Hoffenheim–Leverkusen 2–1 (Kramaric 23., Skov 65., ill. M. Diaby 11.)
Mainz–Bayern München 1–3 (St. Juste 45., ill. Lewandowski 8., Th. Müller 14., T. Alcántara 26.)

1. Bayern München 20 13 3 4 58–23 +35 42
2. RB Leipzig 20 12 5 3 53–25 +28 41
3. Borussia Dortmund 20 11 6 3 56–28 +28 39
4. Mönchengladbach 20 12 3 5 38–23 +15 39
5. Bayer Leverkusen 20 10 4 6 31–24 +7 34
6. Schalke 20 9 7 4 31–26 +5 34
7. Hoffenheim 20 10 3 7 31–31 0 33
8. Freiburg 20 8 5 7 29–30 –1 29