Bundesliga: Reus ismét betalált, de nem nyert a Dortmund

2018.02.26. 22:25
Marco Reus góljával vezetett a Dortmund az Augsburg ellen, de nem tudott nyerni (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund hazai pályán nem bírt az Augsburggal (1–1) a német Bundesliga 24. fordulójának záró mérkőzésén.

Ahogy a mérkőzés előtt jeleztük, a dortmundi szurkolók jelentős része bojkottálta a találkozót, tiltakozva a hétfői időpont ellen. Némiképp szokatlan látvány fogadta a kezdés előtt pályára vonuló csapatokat a Signal Iduna Parkban, a szokásosnak mondható telt ház helyett foghíjas lelátók (azért így is volt 54300 néző...) előtt estek egymásnak az együttesek. Mindkét klub drukkerei részt vettek a tüntetésben, így a hazai és a vendégpáholyban is jócskán voltak üres helyek.

Így vonultak pályára a csapatok (Fotó: AFP)

A jelek szerint a Dortmundot ez nem zavarta, a 16. percben megszerezte a vezetést. André Schürrle kapott remek kiugratást a jobb szélen, középre lőtt laposan, a vendégek egyik menteni igyekvő védője, nevezetesen Martin Hinteregger becsúszva ugyan elpöckölte a labdát középről, de épp az érkező Marco Reus útjába, aki könnyedén az üres kapuba pörgetett (1–0).

A hosszú ideig elhúzódó sérüléséből felépülő támadó harmadik meccsén játszott, mióta újra egészséges, és másodszor volt eredményes.

A szurkolók egyértelműen kifejezték, hogy nem akarnak hétfőn meccsre járni (Fotó: AFP)

Az Augsburg mélyen visszaállt, kontrákra rendezkedett be, egy veszélyes szabadrúgáson kívül nemigen volt nagyobb védenivalója Roman Bürkinek. A folytatásban nagyobb hangsúlyt fektetett a támadásra a vendégcsapat, aminek a 73. percben egyenlítés lett az eredménye. Danso néhány lépésről fejelhetett, ezt Bürki hárította, a kipattanó labdát azonban közelről a hálóba kotorta az Augsburg játékosa. 1–1

A döntetlen az Augsburgra nézve hízelgő, a Dortmund így a második helyen áll a tabellán, előnye egy pont a harmadik Schalke előtt.