Orbán nagyon szép gólt fejelt, hengerelt a Leipzig

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.10.03. 18:20
Orbán remekül futballozott (Fotó: AFP)
A német Bundesligában az RB Leipzig a borzalmas formában futballozó Schalkét fogadta, és fölényesen nyert ellene 4–0-ra, többek között a kezdőcsapatba visszatérő Willi Orbán szép fejes góljának és remek védőmunkájának köszönhetően.

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
RB Leipzig–Schalke 4–0
(3–0)
Lipcse, RB Aréna, 8500 néző. Vezette: Badstübner
Leipzig: Gulácsi – Orbán, Upamecano (Klostermann, 71.), Halstenberg – Mukiele, Haidara, Kampl (Henrichs, 76.), Angelino (Wosz, 83.) – Olmo (Samardzic, 83.), Forsberg (Sörloth, 72.) – Nkunku. Vezetőedző: Julian Nagelsmann
Schalke: Fährmann (Rönnow, a szünetben) – S. Sané, Stambouli, Nasztaszics – Schöpf, Serdar (Bozdogan, 22.), Mascarell, Bentaleb, Oczipka – Uth, Paciencia (Ibisevic, a szünetben). Vezetőedző: Manuel Baum
Gólszerző: Bozdogan (30. – öngól), Angelino (35.), Orbán (45+2.), Halstenberg (80. – 11-esből)

Nagyon hamar eldőlt a Leipzig–Schalke bajnoki sorsa, ugyanis a sokkal veszélyesebben futballozó hazaiak ellen az egy sérülés miatt csereként pályára lépő Can Bozdogan öngólt vétett, és ezt követően szétesett a gelsenkircheni csapat, és nagy lépésekkel haladt afelé, hogy sorozatban 19. Bundesliga-mérkőzését is elveszítse. Villámgyorsan és lelkesen futballozott a Lipcse, belefért az is, hogy Angelino és Dani Olmo kihagyjon egy-egy, Amadou Haidara és Nordi Mukiele két-két ziccert, utóbbi kettőt egyébként a kezdőbe visszatérő Willi Orbán készítette elő.

Aki remekül, magabiztosan futballozott, többször is tapsot kapott a közönségtől, levette a pályáról a német válogatott éket, Mark Uthot, és nemhogy helyzeteket teremteni maradt emellett ereje, hanem a szünet előtt igen szép fejes góllal végleg eldöntötte a mérkőzést – előtte a balhátvéd, Angelino mattolta csukafejessel a szünetben lecserélt Ralf Fährmann kapust.

Egy szép védést ugyan Gulácsi Péternek is be kellett mutatnia, de nem forgott veszélyben a lipcsei győzelem, közben szegény Schalkét még a dortmundiak is elkezdték talán sajnálni, amikor Suat Serdar és Fährmann után lesérült Salif Sané is... Értékelték a nézők a lipcsei örömfutballt, még ha az gólt sokáig nem is hozott, és elgondolkodtató, hogy a hajrá előtt érkezett csereként a hazai csapatba a kilencszeres német válogatott védő, Lukas Klostermann (játékjogának értéke közel 40 millió euró) és a nemrégiben húszmillió euróért vásárolt ék, Alexander Sörloth, majd befutott védekezni picit a háromszoros német válogatott Benjamin Henrichs is.

Klasszikus mozdulat! (Fotó: AFP)

Orbán egy szöglet után majdnem háttal szerzett gólt, a csapatkapitánya, Marcel Halstenberg viszont lábbal volt eredményes (büntetőből): tovább tart a Schalke vesszőfutása, góllal és pazar játékkal tért vissza a Lipcse kezdőjébe a válogatottunk védelmének oszlopa. 4–0

Korábban
Borussia Dortmund–Freiburg 4–0 (Haaland 31., 66., Can 47., Passlack 90+2.)
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 2–1 (Kamada 55., Dost 71., ill. Kramaric 18.)
1. FC Köln–Borussia Mönchengladbach 1–3 (Rexhbecaj 84., ill. Pléa 14., Lainer 16., Stindl 56. – 11-esből)
VfB Stuttgart–Bayer Leverkusen 1–1 (Kalajdzic 76., ill. Schick 7.)
Werder Bremen–Arminia Bielefeld 1–0 (Bittencourt 27.)

Union Berlin–Mainz 4–0 (Kruse 13., Ingvartsen 49., Mar. Friedrich 63., Pohjanpalo 64.)
Vasárnap
15.30:
Wolfsburg–Augsburg (Tv: Sport1)
18.00: Bayern München–Hertha (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!

18. Schalke331–15–140

90+2. PERC EZZEL VÉGET IS ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+1. perc Vedad Ibisevic kap még egy sárga lapot Mukiele ellökéséért.

85. perc Haidara és Klostermann is lesérül, ápolás. Ismét, mert Haidara kap egyet Schöpftől is. Haidara jobban, van, a jobb alsó mellé lő 23-ról egy szabadrúgást.

83. perc Sárga lap a Nasztaszicsot felvágó Alexander Sörlothnak.

83. perc Lazar Samardzic be, Olmo le, Angelinót meg Joscha Wosz váltja.

82. perc Orbán hátal a jobb alsó mellé Angelino ballábas, jobb oldali szabadrúgása után, az ötösről!

80. PERC BENT VAN EL IS, MARCEL HALSTENBERG ballal a jobb alsóba lő, Rönnöw vetődik, de csak beleérni tud. 4–0! Érzelmes gólöröm, családi gyász érte a minap.

79. perc Matija Nasztaszics bal kézzel blokkolja Olmo jobblábas, 16 méteres lövését, 11-es és sárga lap.

76. perc Benjamin Henrichs be, Kampl le.

74. perc Sörloth passzát Kampl jobbal 23-ról nem is sokkal teszi a jobb alsó mellé!

72. perc Alexander Sörloth be, Forsberg le.

71. perc Lukas Klostermann be, Upamecano le.

70. perc Pechvogelek, Sané elesik, a földön marad, csere lesz. Van egy jó védő a vendégkispadon, a 38 éves Naldo. Segédedző.

64. perc Nkunku jobbal a bal alsót veszi célba, Rönnöw eléri a labdát egy szép vetődéssel!

63. perc Salif Sané kap sárga lapot Nkunku felrúgásáért, szabadrúgás középről, 18 méterről.

62. perc Rönnöw kitolja a jobb alsó elől Olmo jobblábas, 23 méteres lövését.

58. perc Angelino bal oldali beadását a bal alsó elé fejeli Orbán, Mukiele bevetődik, de egy méterről célt téveszt! Angelino ad be nem sokkal később ballal, Orbán lehúzza a fejét ravaszul, de Mukiele ballal a léc fölé lő hétről!

Februárban a Lipcse öt nullára nyert a Schalke otthonában, ez az idegenbeli rekordja, ennyire győzött Mainzban is, és a Schalke 1981 óta nem kapott ki ennyire Gelsenkirchenben.

A tavalyi itt a Schalke 3–1-re nyert, szeptember 28-án, ezzel Julian Nagelsmann elszenvedte első vereségét a Lipcse élén, és leestek a tabella éléről.

55. perc Olmo lő ballal a rövid felső sarok fölé az ötös bal csücskétől!

53. perc Nagy védés, Gulácsi kikapja a jobb alsó sarok elől Bozdogan jobblábas, 18 méteres lövését!

51. perc Halstenberg bal oldali, ballábas beadását kapura fejeli kissé jobbról, hét méterről Mukiele, de ment a gólvonalon Nasztaszics.

49. perc Bozdogan 22-ről nem sokkal lő a jobb alsó sarok mellé.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Vedad Ibisevic be, Paciencia le, Frederik Rönnöw meg Fährmannt váltja. Eggyel kevesebb német a vendégeknél.

Orbán 1

Kabak – aki kispados volt, amikor a magyar válogatott szeptemberben 1–0-ra nyert Törökország vendégeként a Nemzetek Ligájában – a közösségi médiában elnézést kért Augustinssontól. A Twitteren azt írta, nem állt szándékában leköpni ellenfelét, s a televíziós felvételek megtévesztőek. A török futballista 2019 nyarán a VfB Stuttgarttól szerződött Gelsenkirchenbe. A 2019–2020-as idényben 28 tétmérkőzésen összesen háromszor volt eredményes. A szövetség beszámolója szerint a mérkőzés 26. percében Kabak leköpte a földön fekvő Werder-játékost, Augustinssont, s ezt Markus Schmidt játékvezető nem látta. A DFB négy meccsre eltiltotta a 20 esztendős védőt, aki ráadásul az említett összecsapáson piros lapot kapott, így a Schalke következő öt tétmérkőzésén nem léphet pályára.

A szegény embert... A Német Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága négymeccses eltiltással sújtotta Ozan Kabakot, a Schalke török válogatott játékosát, mert a legutóbbi, Werder Bremen elleni bajnoki találkozón (1–3) leköpte Ludwig Augustinssont – számolt be a róla a DFB a hivatalos honlapján.

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. PERC OTT A GÓL, WILLI ORBÁN is betalál, Halstenberg bal oldali beadását hat méterről a jobb felső sarokba fejeli a magyar válogatott védő, Paciencia mellől. 3–0!

43. perc KIMARAD, Olmo és Forsberg varázsol, remek emelések, passzok, Haidara jobbal tízről végül a jobb felső fölé lő. ISKOLAJÁTÉK.

Csak a szokásos, a Bayern kívül a Schalkének a Lipcse ellen van a legpocsékabb mérlege, lásd lentebb.

40. perc Orbán sokadik szerelése, nyíltszíni tapsot kap!

A Schalke az utolsó öt Bundesliga-meccset elveszítette: a klub negatív rekordja egymás után hat vereség (kétszer is: 1970–71 és 1972–73).

38. perc Sané ment nagyon szépen Olmo elől, majd Mascarell veszi el az ollózni akaró Angelinótól a labdát. Haidara lő végül Nkunku passza után jobbal 22-ről centiméterekkel a jobb felső sarok mellé!

35. PERC SZÉP GÓLLAL KETTŐ NULLA, ANGELINO fejel csuka mozdulattal a jobb alsóba hat méterről, Nkunku jobb oldali, jobblábas beadása után, Nasztaszics és Mascarell közül. 2–0! Haidara labdaszerzésével indult az akció, az előző gól meg Olmo labdaszerzésével.

30. PERC VEZET A LIPCSE, Kampl tökéletes ütempassza után Forsberg lő kapura ballal az ötös bal sarka elől, a labda lelassul a bevetődő Nasztaszics mellkasán, Nkounku egy lépésről a kapura lőne, a becsúszó CAN BOZDOGAN azonban ballal a bal felső sarokba ment előle. 1–0!

30. perc Orbán sokadszor szereli hátározottan az egyik németet, az egyszeres válogatott Uthot.

Maradt a négy német játékos a Schalkéban.

Becsapós: Serdar török származású, de négyszeres német felnőtt válogatott, Bozdogan török származású, és német U20-as válogatott.

#RBL
are looking dangerous, but there's nothing to show for it so far

#DieRotenBullen#RBLS04 0-0 (19') pic.twitter.com/afmOBMoLsb

22. perc Serdar sírva megy le a pályáról, Can Bozdogan váltja.

Két meccs, 4 pont, ez a második legjobb idénykezdet a lipcseiektől az élvonalban a tavalyi 3/6 után.

20. perc Serdar rosszul lép, csere lesz. A jobb lába fáj, ki is feküdt.

17. perc ZICCER, Angelino ballal tízről a kapushoz töri Mukiele remek, jobbról jövő passzát.

Zu légiósvita: 10 légiós a Lipcsében, egy a német, Halstenberg. Mondjuk ő hatszoros német válogatott.

16. perc Uth megindulna a balon, ha Orbán hagyná. De nem hagyja.

13. perc Végre valami, Olmo passzol Mukieléhez, ő jobbal középre emel Forsbergnek, de szereli őt az ötös bal sarkán Stambouli!

Négy új játékos csak az új mester kezdőjében: Matija Nasztasics, Salif Sané, Alessandro Schöpf és Suat Serdar Budzsellab, Kabak, Raman és Rudy helyén.

6. perc Nkunku bal oldali kornerét a levegőve fejeli fel Upamecano, jő Fährmann.

5. perc
Serdar lő jobbal 10 méterrel a léc fölé 33-ról. Sané ment a másik oldalon az Upamecano indította Angelino az ötös bal sarka elől érkező, ballábas lövésénél.

2. perc Angelino emel az ötösre jobb oldalról, Mukiele nem sokkal marad le a labdáról. Bevetődve.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fehér mezben és piros nadrágban, a vendégek kék mezben és fehér nadrágban.

A Schalke méretes pofonba szaladt bele az első meccsén, 8–0-ra kapott ki a címvédő Bayern otthonában. A hétvégén sem volt része több szerencsében, pályaválasztóként maradt pont nélkül a brémaiak ellen. RB Leipzig–Schalke 2017–2018: 3–1, 0–2, 2018–2019: 0–0, 1–0, 2019–2020: 1–3, 5–0

A Leipzig augusztus közepén még a BL-elődöntőben volt érdekelt, szűk egy hónappal később már a Német Kupában kellett pályára lépnie. Előbbit elbukta a PSG-vel szemben, utóbbit viszont 3–0-s sikerrel zárta a Nürnberg ellen. A bajnokságban még veretlenek a hazaiak, egy döntetlen és egy győzelem áll a nevük mellett.

Egy kis örökmérleg:
8 találkozó, 4 lipcsei és 2 gelsenkircheni sikerrel, 13, ill. 8 rúgott góllal.

Eltiltott: a schalkés Ozan Kabak.

A hazaiaktól Marcel Sabitzer, Hartmann, Konaté, Schreiber, Fabrice Hartmann, Yussuf Poulsen és Konrad Laimer sérült, a vendégektől Suat Serdar, a kis Calganoglu és Calhanoglu Mi. Langer sérült, Amin Harit koronavírusos.

A Schalke vasárnap menesztette Baum elődjét, David Wagnert, aki 2019 nyarán vette át a Schalke irányítását, és biztató kezdést követően mélyrepülésbe kezdett. Az együttes a Bundesliga előző kiírásában a 12. helyen zárt, és immár 18 találkozó óta nyeretlen.

A gelsenkircheni klub szerdán jelentette be, hogy 2022 június végéig szóló megállapodást kötöttek Baummal. A 41 éves szakember korábban a német U18-as válogatottat irányította, míg 2016 decembere és 2019 áprilisa között az élvonalban szereplő Augsburg szakmai munkájáért volt felelős.

2020. január 17. A Schalke ekkor nyert meccset legutóbb a Bundesligában, a Mönchengladbachot győzte le hazai pályán 2–0-ra, azóta zsinórban a 18. bajnokiján maradt nyeretlen.

Folytatódott a Schalke 04 január óta tartó szörnyű sorozata a Bundesligában: a gelsenkircheni alakulat 3–1-re kikapott otthon a Werder Brementől az új idény 2. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

„Az a támadó futball, amelyet Julian Nagelsmann játszat a csapattal, ideális a stílusomhoz. Várom a kihívást a Bundesligában és a Bajnokok Ligájában is” – mondta Gulácsi Péter és Willi Orbán 195 centiméter magas új csapattársa.

Az RB Leipzig labdarúgócsapata átigazolta a 24-szeres norvég válogatott támadót, Alexander Sörlothot. A csatár a Crystal Palace labdarúgója volt, de az előző idényt kölcsönben a török Trabzonspornál töltötte. Ott 49 tétmeccsen 33 gólt szerzett és 11 gólpasszt adott.

A lipcseiek öt évre szóló, 2026 nyaráig érvényes szerződést kötöttek a horvát U21-es válogatott védővel. Korábban beszámoltunk arról, hogy a Bayern München is figyelte Josko Gvardiolt, és érdeklődött iránta az angol élvonalba visszajutó Leeds United is.

Gvardiol vételára horvát sajtóinformációk szerint 19.5 millió euró, amely bónuszokkal még több lehet, illetve a lipcseiek a későbbi továbbértékesítésnél 20 százalékot a Dinamo számára utalnak.

Josko Gvardiol (jobbra) a Ferencváros elleni BL-selejtezőn (Fotó: Török Attila)

Az RB Leipzig szerződtette a Dinamo Zagreb 18 éves védőjét, Josko Gvardiolt – tudtuk meg hétfőn a német labdarúgóklub hivatalos bejelentéséből. A fiatal horvát labdarúgó egyelőre marad zágrábi nevelőegyesülete kötelékében, és jövő nyáron csatlakozik Gulácsi Péter csapatához.

„Két héttel ezelőtt volt egy komolyabb beszélgetésünk, ahol átvettük a jelenlegi helyzetet. Ő is jelölt a kezdőcsapatba, nagyon megérdemelné, hogy bekerüljön. Számomra nem könnyű őt a kispadon hagynom” – tette hozzá Nagelsmann, akinek a szavai alapján elképzelhető, hogy a Leipzig Orbánnal a kezdőjében fut ki a pályára a Schalke ellen.

A 27 éves Orbán térdsérülés miatt hosszú időt kellet kihagyjon, 2019 októbere és 2020 májusa között nem játszhatott, majd a felépülését követően is csak időnként a kispadról beszállva jutott neki szerep a csapatban.

A lipcseiek a német bajnokság első két fordulójában Willi Orbán nélkül léptek pályára – a magyar válogatott alapembere az új idényben eddig mindössze 18 percet futballozott tétmeccsen, a Nürnberg ellen megnyert (3–0) Német Kupa-találkozón.

A német labdarúgó Bundesliga 3. fordulóját megelőzően az RB Leipzig vezetőedzője, Julian Nagelsmann interjút adott a TAG24-nak, amelyben a csapatban futballozó magyar válogatott védő, Willi Orbán mellőzéséről is nyilatkozott.

Érdekesség, hogy a két csapat legutóbbi három egymás elleni bajnoki meccsén mindig a vendég együttes nyert, az előző idényben szeptemberben a Schalke 3–1-re diadalmaskodott Lipcsében, februárban pedig a Leipzig 5–0-ra Gelsenkirchenben.

„Az utóbbi napokban volt időm jobban megismerni a keretet. Mindenki elszánt, a játékosok bizonyítani akarják, hogy tudnak futballozni – mondta a Schalke hivatalos honlapjának Manuel Baum.– Minőségi labdarúgóink vannak, a cél, hogy ez élesben is megmutatkozzon. Biztos vagyok benne, hogy a hozzáállásunkkal nem lesz gond a Leipzig ellen.”

Az idényt pocsékul kezdő gelsenkircheni gárda múlt héten vasárnap menesztette David Wagnert, miután a csapat két vereséggel rajtolt a bajokságban, összességében pedig már 18 tétmérkőzés óta nyeretlen. Ennek tükrében a vendégek részéről már a pontszerzés is bravúrnak számítana. A 41 esztendős szak-vezető azonban reméli, kimászik a gödörből az együttes, és megmutatja, sokkal többre képes annál, mint amit az elmúlt hónapokban mutatott.

Új vezetőedzővel igyekszik kimászni a gödörből a Schalke, amely szombaton a bajnoki bronzérmes, BL-elődöntős Leipzig vendége lesz. Szombaton a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is soraiban tudó Leipzig ellen mutatkozik be a Schalke kispadján a szerdán kinevezett vezetőedző, Manuel Baum.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A LIPCSE–SCHALKE MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!