Potya gól, kiállítás: a Hertha kiharcolta az ikszet Lipcsében

T. D.T. D.
2020.05.27. 18:20
Konrad Laimeréknek (labdával) nem ment igazán jól a játék a berliniek ellen (Fotó: AFP)
A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is foglalkoztató RB Leipzig 2–2-es döntetlent játszott a Dárdai Mártont is a meccskeretében tudó Herthával a német Bundesliga 28. fordulójában.

Bizakodva várhattuk a kezdő sípszót a lipcseiek és a berliniek szerdai összecsapásán: Bruno Labbadia irányításával a vendégek két meccs alatt hét gólt rúgva és egyet sem kapva vettek repülőrajtot a Bundesliga újraindításánál, míg a Leipzignek ugyan becsúszott egy döntetlen a Freiburg ellen, ám így is bronzérmes pozícióból várták a meccset Gulácsi Péterék.

Habár nem tehetett róla, a magyar kapust gyorsan „felavatták”: Marko Grujics már a kilencedik percben megszerezte a vezetést Marvin Plattenhardt szöglete után. Az őrizetlenül érkező szerb középpályás jobb lábbal a lipcsei kapu bal oldalába továbbított, a magyar kapus tehetetlen volt – 0–1.

Az egész mérkőzés során rengeteg játékmegszakításra volt szükség kisebb-nagyobb sérülések miatt, például a gólpasszt adó Plattenhardt egy ütközés miatt közvetlenül a gól után máris cserét kért.

Nem hátrált meg tehát a papíron erősebb ellenfél otthonában a Hertha, ám Julian Nagelsmann csapata is lassan felvette a játék ritmusát. A 24. percben jött is az egyenlítés: Cristopher Nkunku jobb oldali szöglete után az ötös rövid oldali sarkát támadó Lukas Klostermann fejelt szép mozdulattal a hosszú alsó sarokba – 1–1.

A második félidő kissé tompább, visszafogottabb játékot hozott az elsőnél – ráadásul a lipcseiek mintha már az első játékrészben is kissé álmosan futballoztak volna. Ám a 63. percben Marcel Halstenberg – már egy sárga lappal a birtokában – becsúszva odarúgott a korábbi lipcsei Matheus Cunhának. Meg is kapta második sárga lapját, s ezzel együtt a pirosat is.

A berlini emberelőny tudatában joggal számíthattunk arra, hogy a felek belenyugszanak a döntetlenbe, esetleg a Hertha mozgósítja az energiáit a három pont reményében. Ehhez képest öt perccel a kiállítás után az RB Leipzig szerzett vezetést: az egész mérkőzésen keveset mutató Patrick Schick ballal, a tizenhatos előteréből lőtt Timo Werner passza után, s hiába tűnt ez rutinfeladatnak, Rune Jarstein kapus egyszerűen bevédte a labdát. Potya gól – 2–1.

A hajrára Willi Orbán is beállt, ám nem védekezhetett sokáig a három pontért: Ademola Lookman a 81. percben a tizenhatoson belül buktatta Cunhát, a játékvezető azonnal a tizenegyespontra mutatott. Krysztof Piatek állt a labda mögé, és a kapu jobb oldala felé gurított, míg Gulácsi balra vetődött – 2–2.

A hátralévő játékidőben már nem változott az állás, így maradt a pontosztozkodás – a két csapat kilenc egymás elleni mérkőzése során most először született döntetlen. Az RB Leipzig maradt a harmadik helyen, míg a Hertha – amelynek kispadján Dárdai Márton is ott ült –, megelőzte a (még) eggyel kevesebb mérkőzést játszó, s ma este pályára lépő Kölnt, s Bruno Labbadia irányításával továbbra is veretlen.

A mérkőzés összefoglalója

NÉMET BUNDESLIGA
28. FORDULÓ
RB Leipzig–Hertha 2–2 (Klostermann 24., Schick 68., ill. Grujics 9., Piatek 82. – 11-esből)
Augsburg–Paderborn 0–0
FortunaDüsseldorf–Schalke 2–1
(Hennings 63., Karaman 68., ill. McKennie 53.)
Hoffenheim–1. FC Köln 3–1 (Baumgartner 11., 46., Zuber 50., ill. Kainz 60.)
Union Berlin–Mainz 1–1 (Ingvartsen 33., ill. Baku 13.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!