Haaland döntött, a Leipzig otthon kapott ki a Dortmundtól

H. D.H. D.
2020.06.20. 15:20
Gulácsi Péter több védést is bemutatott, Erling Haaland azonban kétszer is túljárt az eszén (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában az RB Leipzig hazai pályán 2–0-ra kikapott a Borussia Dortmundtól, így eldőlt, hogy a BVB az utolsó kör eredményeitől függetlenül már biztosan a második helyen zár. A lipcsei csapat kapuját Gulácsi Péter védte, míg Willi Orbán nem kapott játéklehetőséget.

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ

RB Leipzig–Borussia Dortmund 0–2 (Haaland 30., 93.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Bayern München kedden matematikailag is bebiztosította a bajnoki címét, ráadásul szerdán a Borussia Dortmund és az RB Leipzig is hazai pályán botlott: előbbi kikapott a Mainztól, utóbbi döntetlent játszott a Fortuna Düsseldorffal, így az utolsó előtti fordulóban a második helyen álló dortmundiak hárompontos előnnyel utaztak a harmadik lipcseiekhez.

A rangadót egyértelműen a vendégek kezdték jobban, Thorgan Hazard és Erling Haaland előtt is több lehetőség adódott, utóbbi kísérletei közül kettőnél Gulácsi Péternek nagy védést kellett bemutatnia.

A 30. percben már a magyar kapu sem tudta megmenteni a hazaiakat, vezetést szereztek a dortmundiak: Mats Hummels négy ember között megtartotta a labdát, majd az indítása után Julian Brandt ment el a jobb szélen, lapos beadását követően Giovanni Reyna okos passzal helyzetbe hozta Haalandot, aki egy átvétel után a bal alsó sarokba passzolta a labdát. 0–1

Haaland első gólja

Az első félidő folytatásában a nyártól már a Chelsea-t erősítő Timo Werner előtt adódott egyenlítési lehetőség, Roman Bürki azonban lábbal védte a kiszorított helyzetből leadott lövését.

A fordulás után Haaland majdnem megduplázta a dortmundiak előnyét, lövése után azonban Gulácsi védett, majd a labda a lécről a mezőnybe pattant. Ezt követően kissé visszavett a BVB, de a hazaiak nem tudtak igazán nagy helyzetet kialakítani.

A hajrában Angelino járt a legközelebb az egyenlítéshez, a lipcsei gól azonban nem jött össze, sőt, a ráadás utolsó percében egy kontra végén még egyszer betalált Lucien Favre csapata: Jadon Sancho indítása után jobbról Brandt adta be a labdát, amelyet a hosszú oldalon érkező, a védőjét megelőző Haaland közelről a kapuba továbbított (ez már a 13. gólja volt a német bajnokságban). 0–2

Haaland második gólja

A Borussia Dortmund 2–0-ra nyert Lipcsében, így az utolsó forduló eredményeitől függetlenül biztosan a bajnokság második helyén végez. A Leipzig 14 veretlenül lejátszott mérkőzés után szenvedett vereséget, ennek ellenére minden esélye megvan arra, hogy a dobogón zárjon – ehhez elég, ha az utolsó körben legyőzi az Augsburgot.