Gulácsi lehúzta a rolót, még nincs meg a Bayern 29. bajnoki címe

2019.05.11. 15:23
Gulácsi Péter a Lipcse kapujában több nagy bravúrt is bemutatott – itt például Serge Gnabryval szemben (Fotó: AFP)
A Bayern München nem tudta bebiztosítani a bajnoki címét a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában, mivel 0–0-s döntetlent játszott a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig otthonában.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

A Bundesliga legtöbb gólját szerző csapat a legkevesebbet kapóval mérkőzött meg szombaton Lipcsében. A Bayern 32 forduló alatt 83-szor köszönt be ellenfeleinek, míg a Leipzig – a kapuban Gulácsi Péterrel – összesen 27-szer kapitulált a 2018–2019-es kiírás eddig eltelt részében.

Ennek ellenére nem tűnt esélytelennek, hogy már az első percek több találatot is hozzanak: ugyanis egyúttal a meccseket legjobban kezdő két csapatról is van szó. Mindkét együttes tizenegy gólt lőtt már az első negyedórában, ennél többet pedig senki sem a német élvonal jelenlegi idényében...

Az első tizenöt perc viszont eltelt gól nélkül, aztán a következő harminc is – hiába birtokolta többet a labdát a Bayern és végzett el hatszor annyi sarokrúgást, mint vendéglátója (6–1), a nagy helyzetek kialakításában nem jeleskedett.

Pedig a bajoroknak nagyon kellett volna a győzelem, a három ponttal ugyanis bebiztosíthatták volna a 29. bajnoki címüket, függetlenül attól, hogy a rivális Borussia Dortmund mit játszik a Fortuna Düsseldorffal.

Ennek szellemében estek Gulácsiéknak a második félidő elején, a magyar kapusnak Alaba lövésénél kellett nagyot mentenie lábbal. Két perccel később Ibrahima Konaté rosszul kifejelt labdájára csapott le Leon Goretzka és vágta azt a hazai hálóba – csak épp a videobíró szerint az akció elején Lewandowski lesen állt, s mivel rajta pattant meg néhány pillanattal korábban a labda, érvénytelenítették a gólt.

A Leipzig nem adta könnyen a bőrét, s ha dominálni nem is tudott, egy-egy kontra végén szintén veszélyeztetett. Ilyen volt Marcel Halstenberg lapos lövése, vagy pár pillanattal később Konrad Laimer megindulása, aki Niklas Süle mellett esett nagyot – de a bíró sípja néma maradt.

Az utolsó tizenöt percben ide is, oda is eldőlhetett volna a mérkőzés, ám a csereként beálló Franck Ribéry lehetőségénél ismét Gulácsi mentett nagyot, míg a másik oldalon Timo Werner és Yussuf Poulsen is pontatlanul célzott.

A döntetlennek „köszönhetően” a Bayern még nem bajnok, a Lipcse viszont már biztosan nem érheti utol a második helyen álló BVB-t.

Az utolsó forduló dönt a salátástál sorsáról.

A forduló többi összecsapásáról ide kattintva olvashat!