Bundesliga: pazar második félidővel nyert Leverkusenben az RB Leipzig

2019.04.06. 17:35
Timo Werner gólja adta meg az alaphangot a lipcsei hajrához (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig fordulatos mérkőzésen 4–2-re legyőzte idegenben a Bayer Leverkusent a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójában.

A Hertha elleni kiütéses siker és a drámai Német Kupa-továbbjutás után a Bayer Leverkusen várt a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzigre. Utóbbi játékos már a tizedik percben reflektorfénybe került, igaz, ennek aligha örült: Kevin Volland esett át a magyar válogatott védőn, a megítélt tizenegyest pedig Kai Havertz a jobb alsóba helyezte (1–0).

A hazaiak könnyen kétgólosra növelhették volna az előnyüket az első negyedóra végén, Gulácsi azonban bravúrral hárította Volland ziccerét. A lipcsei együttes ebből erőt merítve a kontra után már az egyenlítést ünnepelhette, Marcel Sabitzer talált be szabadrúgásból (1–1).

Nem sokáig örülhetett a vendégcsapat, a nagyszerű idényt futó Havertz ugyanis teljesen üresen maradt az ötös bal csücskénél, és a német középpályás az odapattanó labdát elemi erővel bombázta a hosszú felsőbe (2–1). Havertz a 12. gólját jegyezte a Bundesliga jelenlegi kiírásában, 1973 óta ő a legfiatalabb futballista a német élvonalban, aki elérte ezt a számot.

Az RB Leipzig nem igazán találta a rá jellemző lendületes játékot, egy ízben például három az egyben indulhatott meg a félpályától, ám Emil Forsberg hosszan tolta meg a labdát...

Az ébresztő már a szünet után jött: Leon Bailey bombázott Gulácsi kapujának jobb felső sarkába, és bár les miatt nem adták meg a találatot, arra jó volt, hogy felrázza a vendégeket.

A parádés lipcsei húsz percet a 13. bajnoki gólját szerző Timo Werner nyitotta meg egy pontos lövéssel, majd Forsberg – némiképp javítva az első félidei hibáját – talált be tizenegyesből, így már a Leipzignél volt az előny. Az i-re a pontot a szünetben beálló Matheus Cunha tette fel, a brazil támadó nagyszerű cselt követően emelt látványosan a kapuba – pazar megoldás volt! (2–4).

A Dárdai Pál által irányított Hertha közel sem zárt ilyen jó meccset, hiszen noha Benito Raman góljára még válaszoltak a berliniek, a belga támadó a második félidőben ismét betalált (1–2). A Düsseldorf játékosa másodszor duplázott az idényben, mondani sem kell, hogy az első alkalommal is a HBSC volt az áldozat. Dárdai legidősebb fia, Palkó a 78. percben állt be, ám segíteni ő sem tudott.

A Schalke a 99. percben (!) bukta el a pontot a sorozatban hatodik bajnokiját behúzó Frankfurt ellen (1–2), míg a Wolfsburg 3–1-re legyőzte hazai pályán a Hannovert. Az egyetlen döntetlent a Stuttgart és a Nürnberg játszotta egymással (1–1).

NÉMET BUNDESLIGA
28. FORDULÓ
Schalke–Eintracht Frankfurt 1–2
(Serdar 21., ill. Rebic 13., Jovics 99. – 11-esből)
Bayer Leverkusen–RB Leipzig 2–4 (Havertz 11., 23. – az elsőt 11-esből, ill. Sabitzer 17., Werner 64., Forsberg 71. – 11-esből, Matheus Cunha 84.)
VfB Stuttgart–Nürnberg 1–1 (Ozan Kabak 75., ill. Matheus Pereira 43.)
Hertha BSC–Fortuna Düsseldorf 1–2 (Grujics 41., ill. Raman 35., 61.)
Wolfsburg–Hannover 3–1 (Steffen 32., 71., Roussillon 78., ill. Weydandt 30.)