Bundesliga: Orbán-fejes, pazar szabadrúgás – ismét élen az RB Leipzig

2019.09.21. 20:32
Willi Orbán gólja adta meg az alaphangot (Fotó: AFP)
Magyar válogatott játékosaival, Gulácsi Péterrel és a betaláló Willi Orbánnal a soraiban nyert 3–0-ra az RB Leipzig a Werder Bremen otthonában a Bundesliga 5. fordulójában, így nyomban visszavette az első helyet a Bayern Münchentől.

Még az első negyedóra sem telt el, máris megszerezte a vezetést az RB Leipzig, amely Willi Orbán fejesével került előnybe a Werder Bremen ellen: a magyar válogatott védő Christopher Nkunku szöglete után bólintott a hazaiak kapujába (0–1). A magyar válogatott védő előző 11 góljából tíz sarokrúgást követően született.

A Werder kontráit könnyedén megállító vendégek újabb pontrúgás után növelték az előnyt, a 35. percben Marcel Sabitzer tekert pazarul a kapu jobb oldalába (0–2).

A szünet után némileg feljavult a hazai együttes, amely emberelőnybe került, az újabb, egyúttal a mérkőzést lezáró gólt azonban a lipcseiek szerezték: a csereként beálló Marcelo Saracchi kipattanóból lőtt Jirí Pavlenka kapujába (0–3).

A Leipzig továbbra is nagyszerűen teljesít, a BL-ben is győzelemmel rajtoló gárda visszavette az első helyet a délután élre álló Bayern Münchentől.

NÉMET BUNDESLIGA
5. FORDULÓ
Werder Bremen–RB Leipzig 0–3
(Orbán 13., Sabitzer 35., Saracchi 83.)
Kiállítva: Laimer (RB Leipzig) a 64. percben

KORÁBBAN
Bayern München–1. FC Köln 4–0 (Lewandowski 3., 48., Coutinho 62. – 11-esből, Perisic 73.) Kiállítva: Ehizibue (Köln) az 59. percben
Freiburg–Augsburg 1–1 (Höler 23., ill. Niederlechner 39.)
Hertha BSC–Paderborn 2–1 (Dilrosun 10., M. Wolf 52., ill. Zolinski 54.)
Bayer Leverkusen–Union Berlin 2–0 (Volland 20., Alario 25.)
Kiállítva: Polter (Union Berlin) a 66. percben