Bundesliga: nyert és a dobogóra ugrott a Werder Bremen

2018.10.05. 22:22
Klaassen szerzett vezetést a hazaiaknak (Forrás: AFP)
A brémai alakulat hazai pályán 2–0-ra győzött a Wolfsburg ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) hetedik fordulójának nyitányán.

A hazai együttes Davy Klaassen kifejezetten látványosra sikerült kapáslövésével szerzett vezetést a 35. percben (1–0).

A Wolfsburg a második félidőben mindinkább kitámadott az egyenlítés reményében, ám hiába vette át az irányítást, egyenlítés helyett a 86. percben újabb gólt kapott. A csereként beálló perui veterán, a 40. születésnapját a hét közepén ünneplő Claudio Pizarro indította tökéletes ütemben a másik cserejátékost, Johannes Eggesteint, aki 10 méterről nem hibázta el a ziccert (2–0).

Győzelmével a Werder Bremen a második helyre lépett fel a Bundesliga tabelláján, és csupán rosszabb gólkülönbségével marad el az éllovas Borussia Dortmundtól – igaz, jelen pillanatban eggyel több meccset játszott. A Wolfsburg a 7. helyen áll.