Bundesliga: nyert a Leverkusen, egy pontra följött a Hertha mögé

2016.04.10. 19:26
A német labdarúgó Bundesliga 29. fordulójának záró mérkőzésén a Bayer Leverkusen 2–0-s győzelmet aratott az 1. FC Köln stadionjában.

A 39. percig gól nélküli döntetlenre állt a találkozó, aztán a Leverkusen öt percen belül döntött: Julian Brandt szerezte meg a vezetést a vendégeknek, a támadó egymást követő harmadik mérkőzésén talált be. A 44. percben aztán jött Javier „Chicharito„ Hernández, aki idénybeli tizenhatodik találatával „lefújta a meccset” a Kölnnek. A hazaiak próbálkozásai nem vezettek eredményre, a mérkőzés egy kis csetepatéval, Bittencourt (Köln) és Wendell (Leverkusen) kiállításával zárult.

Győzelmével a Leverkusen feljött a tabella 4. helyére, és már csak egy ponttal áll a sereghajtó Hannoverel ikszelő Hertha BSC mögött.

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
1. FC Köln–Leverkusen 0–2 (Brandt 39., J. Hernández 44.)
KORÁBBAN
Schalke–Dortmund 2–2 (Sané 51., Huntelaar 66. – 11-esből, ill. Kagava 49., Ginter 56.)

1. Bayern München 29 24 3 2 69–14 +55 75
2. Borussia Dortmund 29 21 5 3 69–30 +39 68