Bundesliga: a három pontot megszerezte, Neuert elvesztette a Bayern

2019.04.14. 20:00
Kingsley Coman hat meccsen már öt gólnál jár, előtte tíz mérkőzésen egyet sem tudott szerezni.
A Bayern München 4–1-re legyőzte a hazai pályán futballozó Fortuna Düsseldorfot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójában, ezzel őrzi egypontos előnyét a második helyen álló Borussia Dortmunddal szemben. A negyedik helyen álló Frankfurt otthon kapott ki 3–1-re az Augsburgtól.

Kingsley Coman már a 15. percben megszerezte a vezetést a vendégeknek. Ezzel a Bayern győzelmét szinte már borítékolni is lehetett volna: a legutóbbi tíz alkalommal, amikor Bundesliga-meccsen a francia játékos betalált, a bajor együttes mindannyiszor nyerni tudott (0–1).

A 41. percben Coman kétgólosra növelte a Bayern előnyét, ezzel a legutóbbi hat mérkőzésén már az ötödik találatát jegyezte, úgy hogy a megelőző fordulókban egyszer sem volt eredményes – most először lőtt egy idényen belül ennyit a bajor együttes színeiben (0–2).

Hiába játszott magabiztosan a Bayern, a fordulás után hamar rátört a frász a bajor szurkolókra: Manuel Neuer egy rossz lépés után cserét kért, s bár saját lábán hagyta el a játékteret, egyelőre nem tudni a pontos diagnózist.

Az 53. percben jött Sven Ulreich, aki még labdába sem ért, máris ünnepelhetett: Serge Gnabry hizlalta háromgólosra a különbséget. A német szélső szintén egyre jobb formát mutat: ez volt a hetedik találat az elmúlt öt mérkőzésén, amelyben vagy előkészítőként, vagy befejezőként benne volt a „keze” (0–3).

A 89. perc tizenegyesből szépített az addig összesen egy kaput eltaláló lövéssel „büszkélkedő” Fortuna. A gólt az ősszel az Allianz Arénában triplázó Dodi Lukebakio szerezte (1–3).

A düsseldorfiak viszont így sem úszták meg háromgólosnál kisebb veréssel: a 92. percben Leon Goretzka szerezte meg a Bayern negyedik gólját (1–4).

A Bayern egymás után a 22. bajnokiján lőtt legalább egy gólt – hasonló sorozatot öt éve nem tudott felmutatni a bajor együttes. Kifizetődik a bizalom Niko Kovac vezetőedző felé?

A Frankfurt ugyan a 14. percben előnybe került az Augsburg ellen, végül pontot sem szerzett a késő délutáni mérkőzésen. A vendégek Marco Richter duplájával még az első félidőben fordítottak, majd, Gelson Fernandes kiállítása után harmadszor is bevették a frankfurti kaput. 1–3

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ

Fortuna Düsseldorf–Bayern München 1–4 (Lukebakio 89. – 11-esből, ill. Coman 15., 41., Gnabry 55., Goretzka 92.)
Eintracht Frankfurt–Augsburg 1–3 (Paciencia 14., ill. M. Richter 31., 45+4., Gregoritsch 84.)

1. Bayern München 29 21 4 4 78–29 +49 67
2. Borussia Dortmund 29 20 6 3 68–36 +32 66
3. RB Leipzig 29 17 7 5 55–22 +33 58
4. Eintracht Frankfurt 29 15 7 7 57–34 +23 52
5. Mönchengladbach 29 15 6 8 48–35 +13 51
6. Hoffenheim 29 12 11 6 60–39 +21 47
7. Werder Bremen 29 12 10 7 52–41 +11 46
8. Bayer Leverkusen 29 14 3 12 51–48 +3 45