Bundesliga: nehezen indult a szekér, Gladbach-kiütés a vége

2020.02.15. 20:21
Könnyedén győzött a Borussia Mönchengladbach (Fotó: AFP)
A Borussia Mönchengladbach 4–1-re legyőzte a Fortuna Düsseldorfot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 22. fordulójában.

A Mönchengladbach a 22. percben megszerezte a vezetést Jonas Hofmann révén, nyolc perccel később viszont egyenlített a kiesés ellen küzdő Düsseldorf.

A második félidő elején remek támadás végén ismét előnybe került a Mönchengladbach, amely a 78. percben be is biztosította a győzelmét, öt percre rá pedig megszerezte a negyedik gólját is.

A 4–1-re nyerő Borussia visszaelőzte a Leverkusent a tabellán, és a negyedik a bajnokságban.

NÉMET BUNDESLIGA
22. FORDULÓ

Fortuna Düsseldorf–Borussia Mönchengladbach 1–4 (Thommy 29., ill. Hofmann 22., Stindl 51., 71., Neuhaus 82.)
KORÁBBAN

Augsburg–Freiburg 1–1 (Max 38., ill. Haberer 51.)
Hoffenheim–Wolfsburg 2–3 (Baumgartner 45., Kramaric 61. – 11-esből, ill. Weghorst 18., 51., 71. – az első kettőt 11-esből)
Paderborn–Hertha BSC 1–2 (Srbeny 51., ill. Boyata 10., Cunha 67.)
RB Leipzig–Werder Bremen 3–0 (Klostermann 18., Schick 39., Mukiele 46.)
Union Berlin–Bayer Leverkusen 2–3 (Gentner 7., Bulter 87., ill. Havertz 22., M. Diaby 84., Bellarabi 94.)

1. RB Leipzig 22 13 6 3 56–25 +31 45
2. Bayern München 21 13 4 4 58–23 +35 43
3. Borussia Dortmund 22 12 6 4 63–32 +31 42
4. Mönchengladbach 21 13 3 5 42–24 +18 42
5. Bayer Leverkusen 22 12 4 6 38–29 +9 40
6. Schalke 21 9 8 4 32–27 +5 35
7. Freiburg 22 9 6 7 31–31 0 33
8. Hoffenheim 22 10 3 9 33–35 –2 33