Bundesliga: még mindig nem tudott pontot szerezni a Schalke

2018.09.15. 20:32
A német labdarúgó bajnokság 3. fordulójának szombati utolsó mérkőzésén a Mönchengladblach 2–1-re legyőzte a Schalkét. A gelsenkircheni együttes így még mindig nem szerzett pontot ebben a szezonban.

A Mönchengladblach gyakorlatilag a mérkőzés első lehetőségét gólra váltotta. A 3. percben Jonas Hoffman szöglete után Matthias Ginter fejeséből szerezte meg a vezetést a hazai csapat (1–0). A továbbiakban kiegyenlítetten zajlott a találkozó, viszont a játékrész utolsó harmadában felpörögtek az események. A Gladblachnak és a Schalkénak is több gólszerzési lehetősége is volt, de nem tudták kihasználni azokat, így maradt az 1–0-s állás a szünetig.

A második félidő Mark Uth góljával kezdődött, de a játékvezető érvénytelenítette a találatot les miatt. A játékrész közepén mindkét csapatnak megvolt a lehetősége a gólszerzésre. Az egyik oldalon Naldo fejelt hajszálnyival mellé, majd egy percre rá a másik oldalon Denis Zakaria fejese kerülte el épphogy a kaput.

A 77. percben aztán megduplázta előnyét a hazai csapat: Patrick Hermann remekül találta el Alassane Pléa beadását, a lövést nem tudta hárítani Ralf Fahrmann. A mérkőzés ezzel még nem ért véget, a Schalke a 93. percben Breel Embolo góljával még szépíteni tudott, de így is pont nélkül távoztak a vendégek.

BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
Mönchengladblach–Schalke 04 2–1
(Ginter 3., Herrmann 77. ill. Embolo 93.)Matthias Ginter fejeséből szerezte meg a vezetést a hazai csapat (1–0). A továbbiakban kiegyenlítetten zajlott a találkozó, viszont a játékrész utolsó harmadában felpörögtek az események. A Gladblachnak és a Schalkénak is több gólszerzési lehetősége is volt, de nem tudták kihasználni azokat, így maradt az 1–0-s állás a szünetig.

BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
(Ginter 3., Herrmann 77. ill. Embolo 93.)

KORÁBBAN
Bayern München–Bayer Leverkusen 3–1
(Tolisso 10., Robben 19., James Rodríguez 89., ill. Wendell 6. – 11-esből)
Düsseldorf–Hoffenheim 2–1 (Morales 45+1., Lukebakio 88. – 11-esből, ill. Nelson 86.)
Mainz–Augsburg 2–1 (Ujah 87., Maxim 93., ill. Dzsi Dong Von 82.)
RB Leipzig–Hannover 96 3–2 (Y. Poulsen 9., Werner 40., 63., ill. Füllkrug 13., Albornoz 65.)
Wolfsburg–Hertha BSC 2–2 (Malli 87 – 11-esből, Mehmedi 93., ill. Dilrosun 61., Duda 91.)

VASÁRNAP

15.30: Werder Bremen–Nürnberg (Tv: Sport2)
18.00: Freiburg–VfB Stuttgart (Tv: Sport2)

PÉNTEKI MÉRKŐZÉS
Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 3–1 (A. Diallo 36., Wolf 72., Alcácer 88., ill. Haller 69.)

1. Bayern München 3 3 9–2 +7 9
2. Borussia Dortmund 3 2 1 7–2 +5 7
3. Wolfsburg 3 2 1 7–4 +3 7
4. Hertha 3 2 1 5–2 +3 7
5. Mönchengladbach 3 2 1 5–2 +3 7
6. Mainz 3 2 1 4–2 +2 7
7. Werder Bremen 2 1 1 3–2 +1 4
8. Augsburg 3 1 1 1 4–4 0 4