Bundesliga: Mario Gomez kibabrált a Herthával; Bayern-gála

2018.12.15. 17:27
A Bayern München négy gólt szerzett a Hannover vendégeként (Fotó: AFP)
A Bayern München 4–0-ra győzött a sereghajtó Hannover otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 15. fordulójában. A Dárdai Pál irányította Hertha BSC 2–1-re kikapott a VfB Stuttgart vendégeként, pedig a szünetben még előnyben volt. A Borussia Dortmund a Werder Bremen legyőzésével őszi első lett.

Sorozatban hatodik tétmeccsén maradt veretlen a Niko Kovac irányította Bayern München, amely már a 62. másodpercben megszerezte a vezetést Hannoverben Joshua Kimmich bombájával. Ez 2012 áprilisa óta egyébként a leggyorsabb Bayern-gól volt, akkor Mario Gomez 24 másodperc elteltével talált be az Augsburg ellen.

A bajorok címvédőhöz méltóan kontrollálták a sereghajtó elleni találkozót, s egy kipattanó labda után David Alaba is nagy gólt lőtt. A fordulás után Serge Gnabry növelte az előnyt, majd a végeredményt Robert Lewandowski állította be. Győzelmével a Bayern beérte a tabellán a második Borussia Mönchengladbachot, amelynek erejéből 0–0-ra futotta a Szalai Ádámot a 63. percben pályára küldő Hoffenheim otthonában. Mindkét csapat a kapuba talált, de les miatt egyik alkalommal sem változott az eredmény.

ALABA BOMBÁJA

Kilépett a kiesőzónából a VfB Stuttgart a Hertha BSClegyőzésével. A berliniek az első félidőben megszerezték a vezetést Mittelstädt révén, kihasználva a Stuttgart védelmének megingását. Az elég passzív első félidő után a másodikban magasabb fokozatra kapcsoltak a svábok, Mario Gomez előbb egyenlített a 64. percben, majd egy csukafejessel a három pontot érő találatot is megszerezte.

Az éllovas Borussia Dortmund sorozatban hatodszor nyert a bajnokságban, ezúttal a Werder Brement küldte haza 2–1-gyel. A BVB őszi első lett, és robog a trónfosztás felé.

A fordulót egy tragikus hír árnyékolta be: Christian Gentner stuttgarti csapatkapitány édesapja a Stuttgart–Hertha mérkőzés lefújása után összeesett a stadionban, hiába próbálták újraéleszteni, az életét már nem sikerült megmenteni. Bővebben itt!

NÉMET BUNDESLIGA
15. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Werder Bremen 2–1
(Alcácer 19., Reus 27., ill. Kruse 35.)
Hoffenheim–Borussia Mönchengladbach 0–0

VfB Stuttgart–Hertha BSC 2–1 (Mario Gomez 64., 76., ill. Mittelstädt 38.)
Augsburg–Schalke 04 1–1
(Gregoritsch 13., ill. Caliguri 53.)
Hannover–Bayern München 0–4 (Kimmich 2., Alaba 29., Gnabry 53., Lewandowski 62.)
Fortuna Düsseldorf–Freiburg 2–0 (Ayhan 55., 79.)

1. Borussia Dortmund 15 12 3 41–15 +26 39
2. Mönchengladbach 15 9 3 3 33–16 +17 30
3. Bayern München 15 9 3 3 32–18 +14 30
4. RB Leipzig 14 7 4 3 24–13 +11 25
5. Eintracht Frankfurt 14 7 2 5 30–17 +13 23
6. Hoffenheim 15 6 5 4 30–21 +9 23
7. Hertha BSC 15 6 5 4 23–22 +1 23