Bundesliga: lipcsei siker Gulácsival; kikapott a Hertha

2017.09.23. 17:32
Újra Gulácsi Péter védte az RB Leipzig kapuját
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában ismét Gulácsi Péter védte a Frankfurtot 2–1-re legyőző RB Leipzig kapuját. Dárdai Pál Herthája kikapott Mainzban, míg a sérült Szalai Ádámot nélkülöző Hoffenheim 2–0-ra nyert a Schalke ellen. A másik két, 15 órakor kezdődött meccsen nem született gól.

GULÁCSIVAL GYŐZÖTT AZ RB LEIPZIG

Egy héten belül a harmadik fordulót rendezték meg a német élvonalban, és az RB Leipzig három meccséből kétszer Gulácsi Péter védett.

Ezt azért érdemes leszögezni, mert a múlt heti, Mönchengladbach elleni 2–2-es döntetlent követően a magyar válogatott játékos kikerült a kezdőcsapatból. A keddi, augsburgi 1–0-s vereség alkalmával ebben a szezonban tétmeccsen először nem ő, hanem a svájci-kameruni Yvon Mvogo védett. Ám hiába indultak Németországban találgatások arról, hogy Gulácsi elveszítette a helyét a kezdőcsapatban, a kapus a Nemzeti Sport Online-nak szerdán elmondta, a szakmai stáb egyeztetett vele a változtatásról, ám ez csak arra az egy mérkőzésre szólt – frissítés céljából. A következő bajnokin, illetve a Bajnokok Ligájában újra ő áll majd a gólvonal előtt.

Ennek megfelelően a lipcseiek Gulácsival a kapuban kezdtek a Frankfurt ellen, más kérdés, hogy honfitársunknak sokáig nem volt dolga, mert jobbára a hazaiak irányítottak. Amikor mégis dolga volt, akkor jó érzékkel avatkozott közbe, mint például a 19. percben: a kapujából messze kifutva ütött el egy előrevágott labdát az érkező támadó elől.

Szűk tíz perccel később a másik oldalon egy hasonló szituációt rosszul oldott meg Gulácsi frankfurti kollégája, a finn válogatott Lukás Hrádecky, aki kifutva a kapujából a hazaiakhoz rúgta a labdát, ők meg köszönték szépen és gólra váltották: az osztrák Marcel Sabitzer passzolta jobbról középre az ajándékba kapott labdát, Timo Werner kipattanó lövését pedig a francia Jean-Kévin Augustin lőtte a kapuba. 1–0

GULÁCSI: MEGÉRDEMELT GYŐZELEM

„Sokáig nagyon jól védekeztünk, aztán a Frankfurt az utolsó tíz percben nyomás alatt tartott minket, de megérdemelt győzelmet arattunk" – idézi Gulácsi meccs utáni nyilatkozatát a lipcseiek hivatalos Twitter-csatornája.

A második félidő elején aztán először kellett vetődve védenie Gulácsinak, míg a kipattanónál a lipcsei védők résen voltak és felszabadítottak.

A folytatásban a svéd Emil Forsberg révén ugyan kapufát is lőtt az RB Leipzig, de a Frankfurtnak is volt több gólszerzési lehetősége (hol a támadó hibázott, hol a védők mentettek, egy alkalommal pedig a játékvezető érvénytelenítette a gólt, mert a labda a beadásnál már elhagyta a játékteret). A 67. percben aztán eldőlt a meccs, Werner egy lecsorgó labdát lőtt jobbról a kapu hosszú oldalába, ez volt az ötödik bajnoki gólja ebben a szezonban. 2–0

A 77. percben, a korábban csereként beálló Ante Rebic még szépített – a jobbról középre lőtt labdára kivetődött Gulácsi, azonban nem érte el, így a középen tisztán érkező horvátnak már nem volt nehéz dolga –, de a lipcseiek így is megszerezték szezonbeli harmadik győzelmüket. 2–1

Igaz, a végén mindkét oldalon akadt még egy-egy kapufa, ráadásul Gulácsinak hatalmas mázlija is volt, mert a kapufáról a hátára pattant a labda, onnan viszont nem a kapuba, hanem a mellé gurult.

A HERTHA MEZŐNYFÖLÉNYE NEM ÉRT PONTOT

Dárdai Pál vezetőedző csapata, a Hertha BSC egy óra játék után hiába futballozott mezőnyfölényben és birtokolta többet a labdát, ugyanis a Mainz többször lőtt kapura és az 56. percben a vezetést is megszerezte az argentin Pablo De Blasis 11-esből lőtt góljával. A hazaiak videózás után jutottak büntetőhöz a Josinori Mutóval szemben elkövetett szabálytalanság után – Tobias Stieler játékvezető elsőre továbbot intett.

A folytatásban még inkább visszaállt a Mainz, ám a Hertha hiába rohamozott, a fővárosiak elszenvedték a második vereségüket ebben az idényben. A 90. percben, a beszámolók szerint reklamálás miatt, Vedad Ibisevicet még kiállította a játékvezető a berliniektől.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A sérült Szalai Ádámot nélkülöző Hoffenheim már az első félidőben 1–0-ra vezetett, és végül 2–0-ra nyert is a Schalke ellen, amivel a meccset követően át is vette a vezetést a tabellán, miközben a Werder Bremen–Freiburg és a Stuttgart–Augsburg találkozón nem született gól.

NÉMET BUNDESLIGA
6. FORDULÓ

Szombat

RB Leipzig–Eintracht Frankfurt
2–1 (Augustin 28., Werner 67., ill. Rebic 77.)
KÉSŐBB

Borussia Dortmund–Borussia Mönchengladbach 6–1 (Philipp 28., 38., Aubameyang 45., 49., 62., Weigl 79., ill. Stindl 66.)

Vasárnap
15.30:
Hannover–1. FC Köln (Tv: Eurosport2)
18.00:
Bayer Leverkusen–Hamburg (Tv: Eurosport2)

Pénteken rendezték
Bayern München–Wolfsburg 2–2 (Lewandowski 33. – 11-esből, Robben 42., ill. Arnold 56., Didavi 83.)

1. Borussia Dortmund 6 5 1 19–1 +18 16
2. Hoffenheim 6 4 2 11–5 +6 14
3. Bayern München 6 4 1 1 14–5 +9 13
4. Augsburg 6 3 2 1 8–4 +4 11
5. Hannover 5 3 2 6–2 +4 11
6. RB Leipzig 6 3 1 2 10–7 +3 10
7. Schalke 6 3 3 7–8 –1 9
8. Hertha 6 2 2 2 6–6 0 8