Bundesliga: Lewandowski újra történelmet írt, nyert a Bayern

K. Zs.K. Zs.
2019.10.26. 17:29
Ez a forduló sem ér véget Robert Lewandowski-gól nélkül (Fotó: AFP)
A Bayern München hazai pályán 2–1-re legyőzte az újonc Union Berlint a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 9. fordulójának szombati játéknapján, és a tabella élére ugrott. A Leipzig kikapott Freiburgban, a Hoffenheim fordulatos meccset nyert meg Berlinben, a Paderborn pedig elkönyvelte első győzelmét ebben a bajnoki kiírásban.

BAYERN MÜNCHEN–UNION BERLIN 2–1

A Bayern egy döntetlen és egy vereség után fogadta az abszolút újoncot, és viszonylag korán érvényesíteni is kezdte a papírformát: a 13. percben rövid felszabadítás után Benjamin Pavard a 16-os előteréből ágyúzott a kapuba – mozdulata kissé emlékeztetett arra, amelyikkel az argentinoknak lőtt bombagólt a tavalyi világbajnokságon.

Egy kis stat: Pavard a legutóbbi hét Bundesliga-mérkőzésén két gólt szerzett, eggyel többet, mint az első 65-ön összesen (Opta).

PAVARD GÓLJA

A Schalke–Dortmund derbiről ide kattintva olvashatnak!

Az első félidő több gólt nem hozott, de a fordulás után nem sokkal jött egy történelmi találat: Robert Lewandowskihoz némi szerencsével pattant vissza a labda a 16-os vonalánál, és a lengyel gólvágó nem hagyhatta veszni az ajándékot, okosan a bal alsó sarokba helyezett.

Ezzel ő lett a Bundesliga-történetének első játékosa, aki egy bajnoki kiírás első kilenc fordulójának mindegyikében szerzett gólt. A lengyel támadó 13 góllal vezeti a góllövőlistát.

LEWANDOWSKI GÓLJA

Négy perccel később Manuel Neuer gyors vetődéssel kivédte Sebastian Andersson tizenegyesét, és hogy ennek végül milyen nagy jelentősége lett, az a 86. percben bizonyosodott be – akkor az Union, egészen pontosan Sebastian Polter már élt az újabb büntető kínálta lehetőséggel. Így azonban a gól csak szépítést ért az újoncnak, pontot nem…

FREIBURG–LEIPZIG 2–1

A Freiburg két, a Leipzig három forduló óta várt a győzelemre, és hiába volt többnyire a lipcseieknél a labda az első félidőben, hiába játszottak veszélyesebben a vendégek, a szünet előtti pillanatokban egy kavarodás után Nicolas Höfler közeli találattal a hazaiaknak szerzett vezetést.

A második félidő is hasonló forgatókönyv szerint zajlott, és nem maradt el a végső sípszó közeli hazai gól sem: egy súlyos védelmi megingást a középen kiugró Nils Petersen torolt meg. Lukas Klostermann szépítő gólja már nem osztott, nem szorzott.

A lipcsei csapat kapuját Gulácsi Péter védte, végigjátszotta a meccset válogatott csapattársa, Willi Orbán is; a túloldalon Sallai Roland kispados volt, nem kapott játéklehetőséget.

Egy kis stat: Nils Petersen a 22. gólját lőtte csereként beállva, ezzel új Bundesliga-rekordot állított fel.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

HERTHA–HOFFENHEIM 2–3

Négyfordulónyi veretlenségét szerette volna tovább nyújtani a Hertha, ám a sors egy jó formába lendült vendéget rendelt számára ezen a szombat délutánon, és a széria már az első félidőben jelentős veszélybe került: Jürgen Locadia alsó sarkos lövése, valamint Andrej Kramaric fejese után is utat talált a labda a hazai kapuba.

Dodi Lukebakio hanyatt vetődéses góllal, a becserélése után öt perccel eredményes Salomon Kalou közeli lövéssel kiemelte a berlinieket a sírból, ám az egyik szöglet után Benjamin Hübner fejjel ismét a Hoffenheimnek szerzett vezetést – és ez az előny már kitartott a lefújásig.

PADERBORN–DÜSSELDORF 2–0

A Paderborn szeretett volna megszabadulni „a mezőny egyetlen nyeretlen csapata” címkétől, és a küldetése sikerrel járt: Abdelhamid Szabiri szépségdíjas, felső sarkos bombával szerezte meg a vezetést az első játékrész hajrájában, a fordulás után Sebastian Schonlau csúsztatott fejessel tette biztossá a sikert.

SZABIRI GÓLJA

LEVERKUSEN–WERDER BREMEN 2–2

Az esti mérkőzésen a Werder Bremen 2–2-es döntetlent harcolt ki a Bayer Leverkusen otthonában. A második hazai gólt szerző Lucas Alario a fordulatos csata hajrájában még egyszer a kapuba talált, ám a VAR kezezésre bukkant, így maradt a 2–2 – azaz a Werder sorozatban a negyedik bajnoki meccsén is döntetlent játszott.

A Leverkusen egymást követő ötödik tétmérkőzésén maradt győzelem nélkül.

A GÓLOK

NÉMET BUNDESLIGA
9. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Bayern München–Union Berlin 2–1
(Pavard 13., Lewandowski 53., ill. Polter 86. – 11-esből)
Freiburg–RB Leipzig 2–1 (Höfler 45+2., Petersen 90., ill. Klostermann 93.)
Hertha BSC–Hoffenheim 2–3 (Lukabakio 55., S. Kalou 69., ill. Locadia 33., Kramaric 38., Hübner 79.)
Paderborn–Düsseldorf 2–0 (Szabiri 43., Schonlau 64.)
Schalke–Borussia Dortmund 0–0
Leverkusen–Werder Bremen 2–2 (Toprak 4. – öngól, Alario 58., ill. Rashica 40., Klaassen 48.)