Bundesliga: legyőzte a listavezetőt a Dortmund

H. T.H. T.
2019.10.19. 20:27
Marco Reus gólja három pontot ért a Dortmundnak (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójában a Borussia Dortmund 1–0-ra legyőzte a Borussia Mönchengladbachot.

A Mönchengladbach listavezetőként érkezett a Signal Iduna Parkba, egy esetleges győzelemmel kissé jobban is elléphetett volna az üldözőitől.

A hazaiaknál a keretbe sem került be Jadon Sancho, aki későn tért vissza a csapathoz a válogatott szünet után, így büntetés gyanánt nem nevezték a mérkőzésre. A bajnoki idényt nem jól kezdő fekete-sárgák győzelmi kényszerben futottak ki a pályára, hiszen utóbbi három bajnokijukon nem tudtak nyerni.

Az első félidőben mind a két oldalon adódtak komoly lehetőségek, a 33. percben Thorgan Hazard a kapuba is talált, ám a szituációt megelőző leshelyzet miatt nem adták meg a gólt.

Az 58. percben aztán már szabályos gólt szereztek a hazaiak, két korábbi Gladbach-játékos közreműködésével. Hazard remekül ugratta ki Marco Reust, aki nem hibázott, Yann Sommer lábai között laposan talált a kapuba. Roman Bürki később megsérült, így a 71. percben kapust kellett cserélnie Lucien Favre-nak, Marwin Hitz jutott játéklehetőséghez.

Több gól nem esett a találkozón, a BVB 1–0-ra megnyerte a rangadót. A Dortmund ezzel a győzelemmel beérte a Bayern Münchent, a bajnokságot továbbra is a Mönchengladbach vezeti (de ha a Schalke győz vasárnap, a tabella élére ugrik).

NÉMET BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Mönchengladbach 1–0
(Reus 58.)

KORÁBBAN
Augsburg–Bayern München 2–2 (M. Richter 1., Finnbogason 92., ill. Lewandowski 14., Gnabry 49.)
Fortuna Düsseldorf–Mainz 1–0 (Hennings 82.)
Kiállítva: Edimilson Fernandes (45+1., Mainz)

RB Leipzig–Wolfsburg 1–1 (Werner 54., ill. Weghorst 82.)
Union Berlin–Freiburg 2–0 (Bülter 1., Ingvartsen 84.)
Werder Bremen–Hertha BSC 1–1 (Sargent 7., ill. Lukebakio 70.)

PÉNTEKEN
Eintracht Frankfurt–Bayer Leverkusen 3–0 (Paciencia 4., 16. – a másodikat 11-esből, Dost 80.)