Bundesliga: legalább hatpontos előnnyel karácsonyozhat a BVB

2018.12.21. 22:24
Reus döntött a Mönchengladbach ellen (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund hazai pályán 2–1-re legyőzte a Mönchengladbachot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójának nyitómérkőzésén, ezzel eldőlt, hogy a klub szempontjából nézve a legrosszabb esetben is hatpontos előnnyel karácsonyozhat az üldözők előtt.

Az első a második ellen. A két tizenöt kanadai pontnál járó karmester: Marco Reus (10 gól és öt assziszt) és Thorgan Hazard (9+6) egymás ellen. A német sportsajtó így harangozta be a két Borussia, a Dortmund és a Mönchengladbach találkozóját az utolsó 2018-as Bundesliga-forduló nyitómérkőzésén.

A két címszereplő közül inkább Reus villogott az első félidőben, igaz a végig fölényben futballozó BVB legnagyobb helyzetei nem hozzá, hanem Jadon Sanchóhoz kötődött: az ifjú angol Mario Götze átadása után csinálta meg a cselt a tizenhatos jobb szélénél, majd lőtte ki éles szögből a hosszú alsó sarkot (1–0) a 42. minutumban.

Ám a Mönchengladbach – szinte a semmiből – még az első félidőben egyenlíteni tudott. Christoph Kramer találatánál hiába reklamáltak kezezést a hazaiak – a visszajátszások alapján nem is teljesen alaptalanul – a játékvezető megadta a gólt (1–1).

A második félidőben Reus megszerezte a 16. kanadai pontját is, ezúttal gólszerzőként. A Dortmund-meccsen 2013 áprilisa óta először két gólpasszt jegyző Götze centerezése után közvetlen közelről kotorta a vendégkapuba a labdát (2–1).

A Dortmund előnye ezúttal a lefújásig ki is tartott, így Lucien Favre együttese akkor is legalább hatpontos előnnyel karácsonyozhat a Bundesliga élén, ha a Bayern München nyerni tud szombaton a Frankfurt otthonában.