Bundesliga: Kramaric lett a Hoffenheim megmentője

2019.03.10. 17:33
Andrej Kramaric (jobbra) duplázott a Nürnberg ellen, és már 45 gólnál jár a Hoffenheim színeiben (Fotó: AFP)
Andrej Kramaric duplájával a Hoffenheim 2–1-re legyőzte hazai pályán a sereghajtó Nürnberget a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában. A horvát támadó ezzel 2019-ben már hat bajnoki találatnál jár, ennél több gólt pedig csak a Bayern München lengyel sztárja, Robert Lewandowski jegyez a naptári évben.

Semmi más, csak a papírforma – gondolhattuk a 25. percben, amikor Andrej Kramaric büntetőjével megszerezte a vezetést a Hoffenheim a bajnokság utolsó helyén álló Nürnberg ellen (1–0). A Szalai Ádámot a kispadra nevező hazai együttes esélyeshez méltó játékkal, a labdát jóval hatvan százalék felett birtokolva, tizenkét kapura lövéssel zárta az első játékrészt – no meg a már említett egygólos előnnyel.

Fordulás után viszont magára talált a Nürnberg, majd a 61. percben Hanno Behrens lövésével egyenlített is! Sőt, a folytatásban Oliver Baumann bravúrja kellett ahhoz, hogy ne kerüljön hátrányba a Hoffenheim.

A 69. percben beállt Szalai, a 78. minutumban pedig megszerezte a vezetést a hazai csapat! Igaz, nem a magyar, hanem újfent horvát támadójának köszönhetően (2–1) – a Kicker szerint a gólpasszt a harcos, a helyzetet jól felismerő Szalai könyvelte el az ötös sarkánál (tehát ő is kivette a részét a gólból). Kramaric ezzel egy csapásra a Bundesliga második legeredményesebb támadója lett a naptári évben: Robert Lewandowski hét, ő hat gólnál tart 2019-ben.

Kramaric a Hoffenheim örökgólrangsorában is a második helyre ugrott a Bundesligában szerzett találatokat tekintve: már csak Sejad Salihovicnak van több gólja a klub színeiben (46 a 45 ellenében).

NÉMET BUNDESLIGA
25. FORDULÓ
Hoffenheim–Nürnberg 2–1 (Kramaric 25., 78. – az elsőt 11-esből, ill. Behrens 61.)
Később
18.00:
Hannover–Bayer Leverkusen (Tv:Sport2)
Hétfő
20.30:
Fortuna Düsseldorf–Eintracht Frankfurt (Tv: Sport2)
Szombaton játszották
Mainz–Borussia Mönchengladbach 0–1 (Elvedi 63.)
Bayern München–Wolfsburg 6–0 (Gnabry 34., Lewandowski 37., 85., James Rodríguez 52., Th. Müller 76., Kimmich 82.)
Borussia Dortmund–VfB Stuttgart 3–1 (Reus 62. – 11-esből, Paco Alcácer 84., Pulisic 92., ill. Kempf 71.)
RB Leipzig–Augsburg 0–0
Freiburg–Hertha BSC 2–1 (Petersen 27., Ibisevic 80. – öngól, ill. Ibisevic 77.)
Pénteken
Werder Bremen–Schalke 4–2 (Rashica 31., 73., Kruse 51. – 11-esből, Harnik 94., ill. Embolo 26., 85.)

1. Bayern München 25 18 3 4 62–27 +35 57
2. Borussia Dortmund 25 17 6 2 61–28 +33 57
3. RB Leipzig 25 13 7 5 43–20 +23 46
4. Mönchengladbach 25 14 4 7 44–30 +14 46
5. Eintracht Frankfurt 24 11 7 6 47–30 +17 40
6. Bayer Leverkusen 24 12 3 9 43–35 +8 39
7. Wolfsburg 25 11 6 8 39–37 +2 39
8. Hoffenheim 25 9 10 6 49–37 +12 37