Bundesliga: könnyed Bayern-siker; Gulácsiék ikszeltek

2017.11.18. 17:26
Lewandowski és Vidal elintézte az Augsburgot (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 12. fordulójának szombati játéknapján az éllovas Bayern München hazai pályán 3–0-ra legyőzte az Augsburgot, így növelte az előnyét a tabellán Gulácsi Péter csapata előtt, mivel az RB Leipzig 2–2-es döntetlent játszott a Bayer Leverkusen otthonában.

A Bayern München esélyeshez méltóan kezdett az Augsburg ellen, az első gólra azonban egészen a 31. percig kellett várni: ekkor egy szabadrúgás utáni keveredésben Arturo Vidal közelről a léc alá küldte a labdát.

Nem sokkal később Vidal szerzett labdát a felezővonalnál, majd kiugratta Robert Lewandowskit, aki higgadtan értékesítette a ziccert.

A fordulás után Joshua Kimmich beadása után Lewandowski kapásból lőtt a kapuba, ezzel a lényegi kérdések eldőltek, a Bayern München könnyedén legyőzte az Augsburgot.

Érdekesség, hogy Jupp Heynckesnek ez volt az 500. győzelme a Bundesligában: játékosként 174-szer, edzőként pedig 326-szor ünnepelhetett csapataival.

A Bayern München–Augsburg meccs gólösszefoglalója

Az RB Leipzig hiába vezetett kétszer is a Bayer Leverkusen vendégeként, nem sikerült elvennie ellenfele otthoni veretlenségét és begyűjteni a három pontot, így már hat egységgel van lemaradva az éllovas Bayern mögött. A Gulácsi Pétert végig a kapuban tudó lipcseiek Timo Werner tizenegyesével kerültek előnybe, ám a hazaiak még a szünet előtt egyenlítettek Leon Bailey révén. A második félidőben Emil Forsberg is értékesített egy büntetőt, a hátralévő közel 40 percben azonban hiába játszott emberelőnyben a Leipzig, Kevin Volland a 74. percben másodszor is egyenlített a Leverkusen részéről.

A Hoffenheim a sérült Szalai Ádám nélkül 1–1-es döntetlent játszott az Eintracht Frankfurttal.

A Hertha BSC–Borussia Mönchengladbach (2–4) mérkőzésről ide kattintva olvashatnak!

NÉMET BUNDESLIGA
12. FORDULÓ

Bayern München–Augsburg 3–0 (Ar. Vidal 31., Lewandowski 38., 49.)
Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 1–1 (Uth 92., ill. K-P. Boateng 13.)
Bayer Leverkusen–RB Leipzig 2–2 (Bailey 44., Volland 74., ill. Werner 13. – 11-esből, Forsberg 52. – 11-esből)
Mainz–1. FC Köln 1–0 (Brosinski 43. – 11-esből)
Wolfsburg–Freiburg 3–1 (Gerhardt 3., Malli 29., 70., ill. Kapustka 68.)
Hertha BSC–Borussia Mönchengladbach 2–4 (Ibisevic 28., Weiser 71., ill. Stindl 5., T. Hazard 14. – 11-esből, Raffael 20., 77.)