Bundesliga: kiütéses lipcsei siker Gulácsi 100. meccsén

2019.08.18. 19:51
Timo Werner (11) és a teljes lipcsei támadógépezet remekelt (Fotó: AFP)
Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig 4–0-s idegenbeli sikerrel kezdte meg a 2019–2020-as idényt a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A lipcseiek áldozata a története első Bundesliga-mérkőzését játszó Union Berlin volt. Gulácsi 100. alkalommal lépett pályára a német élvonalban, és a 32. bajnokiját hozta le kapott gól nélkül.

Amilyen rosszul sikerült az Union Berlin első mérkőzése a Bundesligában – a második világháború után alapított klub korábban csak az egykori NDK élvonalában fordult meg –, olyan szép lett az RB Leipzig kapuját védő Gulácsi Péter jubileuma. Történetesen azért, mert a két együttes egymással meccselt a 2019–2020-as idény nyitó fordulójában.

Az Union drukkerei által a futball megcsúfolóinak tartott lipcsei együttes már a 16. percben megszerezte a vezetést Marcel Halstenberg jobb felsőbe vágódó lövésével (0–1). Nem sokkal később a másik szélső védő, Lukas Klostermann is a kapuba talált, ám a videobíró alapján, no meg az idény elején bevezetett, a kezezést sokkal szigorúbban kezelő szabály miatt, ezt a gólt nem adta meg a játékvezető.

De a berliniek így sem úszták meg újabb kapott gól, sőt, gólok nélkül az első félidőt: a 31. minutumban Marcel Sabitzer, a 41.-ben Timo Werner köszönt be a hazai kapuba (0–3). Az Union védelmének stabilitását jól mutatja, hogy a kettő között még Yussuf Poulsen is lőtt egy kapufát.

AZ ELSŐ FÉLIDŐ GÓLJAI

A hazaiak ennek ellenére sem adták fel, sőt, a második játékrészben tizenöt perc alatt hat lövéssel is próbálkoztak, ám a kaput csak egyszer találták el, Gulácsinak akkor sem kellett különösebben nagy bravúrt bemutatnia.

A 69. percben aztán jött Christopher Nkunku – pontosabban a PSG-től megszerzett 21 éves középpályás négy perccel korábban lépett pályára –, és Sabitzer fejjel a kapu elé tett labdáját négy méterről a hálóba pofozta, kiütéssé téve az Union felülmúlását (0–4).

Gulácsi Péter a Bundesligában tehát századossá lépett elő, a magyar kapus 2015-ös klubváltása óta – a másodosztályban lejátszott mérkőzéseket is beszámítva – 114 bajnokin szerepelt az RB Leipzigben, minden tétmérkőzést tekintve pedig már 135-nél jár.

A lipcsei alakulat másik magyar válogatott játékosa, Willi Orbán csapatkapitányként futballozta végig a kilencven percet.

NÉMET BUNDESLIGA
1. FORDULÓ
VASÁRNAP
1. FC Union Berlin–RB Leipzig 0–4
(Halstenberg 16., Sabitzer 31., T. Werner 41., Nkunku 69.)
Korábban
Eintracht Frankfurt–TSG 1899 Hoffenheim 1–0 (Hinteregger 1.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Borussia Dortmund–Augsburg 5–1
(Paco Alcácer 3., 59., Sancho 51., Reus 57., J. Brandt 82., ill. Niederlechner 1.)
Bayer Leverkusen–Paderborn 3–2(Bailey 11., Havertz 19., Volland 69., ill. Michel 15., Mamba 25.)
Wolfsburg–Köln 2–1(Arnold 16., Weghorst 60., ill. Terodde 91.)
Werder Bremen–Fortuna Düsseldorf 1–3(Eggestein 47., ill. Hennings 36., Karaman 52., Ayhan 64.)
Freiburg–Mainz 3–0(Höler 82., Schmid 84., Waldschmidt 86. – 11-esből)
Borussia Mönchengladbach–Schalke 0–0

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Bayern München–Hertha BSC 2–2(Lewandowski 24., 60. – a másodikat 11-esből, ill. Lukebakio 36., Grujics 38.)

1. Borussia Dortmund 1 1 5–1 +4 3
2. RB Leipzig 1 1 4–0 +4 3
3. Freiburg 1 1 3–0 +3 3
4. Fortuna Düsseldorf 1 1 3–1 +2 3
5. Bayer Leverkusen 1 1 3–2 +1 3
6. Wolfsburg 1 1 2–1 +1 3
7. Eintracht Frankfurt 1 1 1–0 +1 3
8. Hertha 1 1 2–2 0 1