Bundesliga: két szerencsétlen mozdulat lett a Gladbach veszte

2016.03.18. 22:25
Két peches mozdulat okozta a Mönchengladbach vesztét a Schalke elleni rangadón (Fotó: AFP)
A Schalke hazai pályán 2–1-re legyőzte a Borussia Mönchengladbachot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 27. fordulójában.

Az első játékrészben a vendég Mönchengladbach volt aktívabb, a brazil Raffael több gólt is szerezhetett volna, de Ralf Fährmann eszén nem sikerült túljárni, a kapus többször is bravúrral védett. A csapatok a szünetre 0–0-s döntetlennel vonulhattak.

Az 59. percben aztán megtört a gólcsend. Havard Nordtveit, a Mönchengladbach védője eladta a labdát, Leroy Sané köszönte szépen a lehetőséget, a bal szélen megindult, laposan középre passzolt, a vendégek két játékosa pedig hihetetlenül szerencsétlen mozdulat után öngólt hozott össze – a labda Nordtveitről Martin Hintereggerre pattant, róla pedig a kapuba.

A 61. percben kettőre növelhette volna előnyét a Schalke, ám a játékvezető les címén érvénytelenítette Max Meyer találatát.

A 79. percben Andreas Christensen, a Chelsea-től kölcsönvett tehetség egyenlített ki: a 19 éves védő Lars Stindl gólpassza után tizenkét méterről lőtt a kapu jobb alsó sarkába (1–1). Csupán négy perc telt el, és ismét vezetést szerzett a Schalke! Leon Goretzka vállalkozott lövésre 19 méterről, a nem túl acélos kísérlet viszont megpattant a védőn, ám pont így lett jó, a labda a kapufát érintve a jobb alsóban kötött ki (2–1).

A hátralévő időben beszorította ellenfelét a Gladbach, több helyzetet is kialakított, de egyenlítenie már nem sikerült. Sikerével a Schalke megelőzte a bajnokságban a Csikókat és helyet cserélt a két csapat: a Mönchengladbach visszaesett az ötödik pozícióba, míg a Schalke a negyedik.

NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ

Schalke–Mönchengladbach 2–1 (Hinteregger 59. – öngól., Goretzka 83., ill. Christensen 79.)