Bundesliga: ismét a Zirkzee, Gnabry duó mentette meg a Bayernt

T. I.T. I.
2019.12.21. 17:27
Joshua Zirkzee lett a Bayern megmentője – megint (Fotó: AFP)
A Bayern München a hajrában született két góllal 2–0-ra legyőzte a Wolfsburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) utolsó őszi fordulójában. A Bayernben újabb találatot szerzett a legutóbbi fordulóban 1 perc 44 másodperccel a beállása után gólt jegyző Joshua Zirkzee.

A MÉRKŐZÉS ESEMÉNYEIT PERCRŐL PERCRE ITT KÖVETHETI!

Talán a téli szünet közelségének is betudható, de kissé álmoskásan indult a Bayern München és a Wolfsburg összecsapása a Bundesliga 17. fordulójában. A találkozó egyik legnagyobb kérdése az volt, a liga legjobban védekező, vagy a második leghatékonyabban támadó együttese fog győzni? A Wolfsburg ugyanis 16 mérkőzés után 16 kapott találattal, a Bayern 44 szerzett góllal várta a randevút.

A 44 gólból Robert Lewandowski 19 találattal vette ki a részét, ezzel egyetlen gólra került Gerd Müller vonatkozó csúcsától, aki fél idény után 20 góllal csaknem ötven évvel ezelőtt állított fel rekordot.

Az első igazán nagy védést szűk negyedóra után Casteelsnek kellett bemutatnia, Perisic közeli fejesét kapta ki a jobb kapufa mellől. Tíz perccel később David Alaba szabadrúgása után újabb bravúrral jelentkezett a belga kapuvédő. A kettő között a kisebb betegséggel küzdő wolfsburgi gólkirályt, Weghorstot helyettesítő, az ősszel még egyetlen gólt sem szerző Félix Klaus püfölt közvetlen közelről Neuerbe egy ziccert.

A Bayern az első játékrész végére 70 százalék feletti labdabirtoklási fölényt dolgozott ki, s közben Coutinho, majd Gnabry jelentkezett egy-egy ígéretes lövéssel, a 42. percben pedig a mérkőzés sokadik jobbról, Thomas Müllertől középre szálló beadása után Lewandowski fejelt teljesen szabadon Casteels kezei közé.

Lewandowski ezúttal nem villogott a Wolfsburg ellen (Fotó: AFP)

A második félidő elején rögvest a Wolfsburg előtt adódott lehetőség, kissé meglepő módon Jérome Roussillon került ziccerbe az ötös csücskénél, de a megoldását látva erre ő maga sem számított…

A Bayern fokozatosan vette vissza az irányítást, az 54. percben Coutinho ígéretes lövése után Casteels jelentkezett újabb bravúrral, majd Kimmich lapos lövésénél volt szerencséje a vendégcsapatnak.

Már-már úgy tűnt, a Wofsburg kihúzza kapott gól nélkül a mérkőzést, ám a 82. percben érkezett a legutóbb, a Freiburg otthonában 1 perc és 44 másodperccel a beállása után eredményes Joshua Zirkzee, akinek ezúttal három perc is kellett a gólhoz…, de ismét betalált! (1–0).

Sőt, akárcsak a legutóbbi mérkőzés hajrájában, a Bayern ezúttal sem érte be egyetlen góllal a meccs végén – a 89. percben, miként Freiburgban – ezúttal is Serge Gnabry állította be a végeredményt (2–0).

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL, TÖBBEK KÖZÖTT GULÁCSIÉK SIKERÉRŐL, ITT OLVASHAT!

LABDARÚGÁS
NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ

Bayern München–Wolfsburg 2–0 (Zirkzee 85., Gnabry 89.)
A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

1. FC Köln–Werder Bremen 1–0 (J. Córdoba 36.)
Mainz–Bayer Leverkusen 0–1 (Alario 93.)
RB Leipzig–Augsburg 3–1 (K. Laimer 68., Schick 80., Poulsen 90., ill. Niederlechner 8.)
Schalke 04–Freiburg 2–2 (Serdar 26., Kutucu 80., ill. N. Petersen 54. – 11-esből, Grifo 67. – 11-esből)