Bundesliga: Hummels döntött, a Bayern közelebb a Leipzighez

2016.11.26. 20:35
Hummels fejese döntötte el a rangadót, de Javi Martínez is kulcsszerepet játszott (Fotó: Reuters)
A Bayern München az Allianz Arénában 2–1-re legyőzte a Bayer Leverkusent a német labdarúgó Bundesliga 12. fordulójának szombat esti rangadóján.

A listavezető RB Leipzig pénteki sikerével hat pontra megugrott a Bayern Münchentől, ráadásul a rekordbajnokra nem várt könnyű ellenfél – a szintén BL-szereplő Bayer Leverkusen látogatott az Allianz Arénába.

Az első félidőben nem is sikerült előnybe kerülniük a münchenieknek: ugyan Thiago Alcántara a 30. percben közvetlen közelről a kapuba stukkolt, a Leverkusen öt perccel később egy szép akcióval teljesen „kinyitotta” a Bayern védelmét, a remek rúgótechnikájú Hakan Calhanoglu pedig nem is hibázta el a helyzetet – 1–1-gyel fordultak a csapatok.

A második félidő elején aztán jött, ami a Bayernnek nagyon kellett, azaz egy gól, mielőtt még idegessé válik tábor és csapat: jobb oldali szögletet követően Mats Hummels fejelt szépen a kapu bal sarkába. A 61. percben Douglas Costa „biciklizte be” magát a tizenhatosra, éles szögből belőtt labdáját azonban Bernd Leno hárította, a kipattanót meg üggyel-bajjal eltakarították a leverkuseniek.

A rekordbajnok tulajdonképpen ezt alá is írta volna, a Leverkusen nem, és a 83. percben a szívbajt is hozta a hazaiakra: a csereként beálló Kevin Volland ugrott ki, átemelte a labdát a kifutó Manuel Neuer fölött, majd sprintelt, hogy az üres kapuba fejelje a labdát. Vollandot Javi Martínez szorongatta, és a védőtől zavart csatár nem is tudott gólt szerezni – más kérdés, hogy nagyon úgy tűnt, a spanyol légiós kézzel próbálta elütni a labdát (de volt-e kontaktus kéz és labda között?). A játékvezető nem ítélt tizenegyest, a Bayern megúszta a jelenetet. Marco Fritz játékvezető nem lesz nagy kedvenc Leverkusenben...

Az utolsó lehetőség a 93. percben Calhanoglu előtt adódott, de a Bundesliga egyik legjobb szabadrúgáslövőjének kísérletét Neuer lekapta – a Bayern 2–1-re győzött, közelebb jött a Leipzighez, a Leverkusen pedig továbbra is a középmezőnyben „szürkéllik.”

A DÉLUTÁNI MÉRKŐZÉSEK ÖSSZEFOGLALÓIT ITT OLVASHATJA EL!

NÉMET BUNDESLIGA
12. FORDULÓ
Bayern München–Bayer Leverkusen 2–1 (Thiago Alcántara 30., Hummels 56., ill. Calhanoglu 35.)
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK

Mönchengladbach–Hoffenheim 1–1 (Dahoud 25., ill. Amiri 53.)
Köln–Augsburg 0–0
Hamburg–Werder Bremen 2–2 (Gregoritsch 3., 28., ill. Bartels 14., Gnabry 45.)
Ingolstadt–Wolfsburg 1–1 (Jung 31., ill. Caligiuri78.)
Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 2–1 (Huszti 46., Seferovic 79., ill. Aubameyang 77.)

1. RB Leipzig 12 9 3 27–10 +17 30
2. Bayern München 12 8 3 1 26–8 +18 27
3. Eintracht Frankfurt 12 7 3 2 18–10 +8 24
4. 1. FC Köln 12 6 4 2 18–8 +10 22
5. Hoffenheim 12 5 7 21–14 +7 22
6. Borussia Dortmund 12 6 3 3 27–14 +13 21
7. Hertha 11 6 3 2 17–10 +7 21
8. Mainz 11 5 2 4 21–20 +1 17