Olmo két perc alatt lerendezte: lipcsei siker a Hoffenheim ellen

T. D.T. D.
2020.06.12. 20:20
Dani Olmo (középen) két perc alatt elintézte a Hoffenheimet (Fotó: AFP)
Habár az RB Leipzig rosszul kezdte a mérkőzést, 2–0-s győzelmet aratott a Hoffenheim otthonában a Bundesliga 31. fordulójában. Gulácsi Péter a mérkőzés elején megúszott egy tizenegyest, de utána magabiztosan teljesített, Willi Orbán a kispadról nézte végig a találkozót.

Meglehetősen eseménydúsan, „in medias res” módra, vagyis a dolgok közepébe vágva indult a találkozó. Már a második percben villant az első sárga lap, mindemellett olyan volt, mintha az RB Leipzig kissé bent ragadt volna az öltözőben, s ennek köszönhető az is, hogy egy védelmi kihagyás után már a hatodik percben tizenegyeshez készülődhetett a Hoffenheim.

Gulácsi Péter későn ért oda a kapura törő Munasz Dabburhoz, a labdát a kapus mellett eltoló hazai játékos elesett – harsant a síp. Ám hiába állt fel mindenki a tizenegyeshez, a videós visszanézés során a VAR-szobában ülők észrevették, hogy egy Hoffenheim-játékos kézzel ért a labdához a buktatást megelőzően. Gulácsinak már a sárga lapot is felmutatta a játékvezető, ám így a büntető elmaradt, és a kapus is megúszta a figyelmeztetést.

És milyen az élet? Egy perccel az ítélet megváltoztatása után már gólt ünnepelhetett az RB Leipzig: a felezővonal közelében labdát szerezteka vendégek, a gyors akció végén Nordi Mukiele adott középre jobbról, meg is találta Dani Olmót, aki némi szerencsével megtartotta a labdát, majd a bal alsó sarokba lőtt – 0–1.

Még mielőtt felocsúdhatott volna a sokkból a Hoffenheim, újabb gólt kapott: ismét Dani Olmo volt eredményes, ám ezúttal a felívelt labdát lefejelő Marcel Sabitzer jeleskedett az előkészítésben – a spanyol játékos ismét a rövid sarkot, vagyis a bal alsót rúgta: 0–2.

Mindössze tizenegy perc alatt láthattunk tehát két gólt, és kis híján egy tizenegyest is. A folytatásban is bővelkedtünk az eseményekben, a napokban edzőt váltó Hoffenheim, ha nem is a legjobban, harcosan játszott, letámadással is próbálta megnehezíteni a vendégek dolgát. Lövésekkel is próbálkoztak a hazaiak, de egyik kísérletből sem lett gól – Gulácsinak néhány fontos védése is volt.

Mindeközben a Leipzig is szerette volna lezárni a mérkőzést a harmadik góllal, de ez a világért sem akart összejönni a számára – Oliver Baumann kapus több szép védéssel is jelentkezett. Így maradt a 0–2-es végeredmény, amely már a 11. percben kialakult – ki tudja, hogyan alakulnak az események, ha az elején a VAR-szobában nem veszik észre azt a kezezést…

Az RB Leipzig így megerősítette harmadik pozícióját a bajnokságban, s mivel a negyedik helyen álló Borussia Mönchengladbach szombaton a Bayern Münchennel néz farkasszemet, könnyen lehet, hogy kis előnyre tesz szert közvetlen riválisával szemben a lipcsei gárda.