Goretzka és Lewandowski szállította a győzelmet a Bayernnek

2019.01.18. 20:21
A Bayern München idegenben 3–1-es sikert ért el a TSG Hoffenheim ellen. A bajorok Leon Goretzka duplájával léptek el az első félidőben, majd a második játékrészben Nico Schulz szépített. A hajrában Robert Lewandowski döntötte el a három pont sorsát, ezzel a Bayern győzelemmel nyitotta a tavaszt a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga). Szalai Ádám a 79. percben állt be a házigazda együttesbe.
A Bayern München 22. mérkőzésén az 50. gólját is meglőtte a Hoffenheim ellen (Fotó: AFP)

A Hoffenheim kispadján ülő Julian Nagelsmann a 100. Bundesliga-mérkőzésén irányította együttesét. A tréner a valaha volt legfiatalabb edző, aki centenáriumot ülhetett a német élvonalban, mindezt 31 évesen és 179 naposan.

A találkozó első félidejében azonban kevés öröme volt neki, a Bayern ugyanis jócskán a Hoffenheim fölé nőtt játékban. A 34. percben pedig Oliver Baumann bravúrja után Leon Goretzka elé pattant a labda, s ő a jobb kapufa mellett a hálóba helyezte a bajorok vezető találatát – teljesen megérdemelten (0–1).

A TSG a folytatásban sem tudott igazán veszélyessé válni: Manuel Neuernek egyetlen védést sem kellett bemutatnia. A 45. percben is Mats Hummels szerelése után jöhetett szöglettel a hazai csapat, de ebben sem volt köszönet. A levágódó lövés után a Bayern villámgyorsan ment át kontrába, majd David Alaba centerezéséből Goretzka megszerezte a második vendéggólt is (0–2).

Ez volt Goretzka első duplája a 131. Bundesliga-mérkőzésén.

A fordulás után nem sokkal kettős cserét hajtott végre a Hoffenheim, amely az 59. percben szinte egy az egyben lemásolva a Bayern második gólját, sarokrúgás után lekontrázta a vendégeket, és Nico Schulz révén szépített (1–2).

A hazaiak a hajrában beszorították a bajorokat, ám a végén nemhogy az egyenlítés nem jött össze nekik, Robert Lewandowski révén megszületett a harmadik vendéggól is: Thomas Müller centerezése után a lengyel nem hibázta el a 87. percben kínálkozó ziccert (1–3).

A hosszabbítás pillanataiban a korábban csereként beálló Szalai Ádám szépíthetett volna, de fejese kapu fölé szállt.