Négy gólt rúgott a berlini derbin a Hertha, Dárdai Mártonnal a kispadon

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.05.22. 20:20
Ibisevic (19) kezdte a gólgyártást, a Hertha kiütötte városi riválisát (Fotó: AFP)
A Hertha BSC hazai pályán 4–0-ra legyőzte a rivális Union Berlint a német labdarúgó élvonal, a Bundesliga 27. fordulójának nyitó mérkőzésén.

NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ
Hertha BSC–Union Berlin 4–0 (Ibisevic 51., Lukébakio 52., Matheus Cunha 61., Boyata 77.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Hetvenezernél is több néző lett volna kíváncsi a helyszínen a berlini derbire, amelyet csak háromszáz „illetékes” izgulhatott végig a helyszínen. Igaz, az első félidőben sok izgulnivaló nem akadt, de Lukébakio közeli lövését nagy bravúrral kellett védenie az Union kapusának, Gikiewicznek, majd Matheus Cunha sarkazott szépen a kapu mellé – a másik oldalon Andrich szabadrúgása kerülte el milliméterekkel a jobb felső sarkot.

Helyzetekkel indult újra a mérkőzés a szünet után, majd két gyors góllal folytatódott: Vedad Ibisevic előbb fejjel mattolta a vendégek védelmét, majd adott egy-egy gólpasszt Dodi Lukébakiónak és Matheus Cunhának.

A sokk után nem tudott visszakapaszkodni az Union, a szakadó eső is a Hertha malmára hajtotta a vizet. Innentől a magyar drukkerek már csak egy dolog miatt szoríthattak: a Hertha kispadján helyet kapott – karrierje során először! – Dárdai Pál középső fia, Dárdai Márton. A 18 éves középső védő végül nem léphetett pályára, közben a gyepen megszerezte a negyedik gólját is a csapata, Dedryck Boyata közelről fejelt a kapuba.

Remekül rajtolt tehát a Hertha kispadján az új edző, Bruno Labbadia, 2003 óta nem indított két győzelemmel a berlini csapat egyik vezetőedzője sem.

A hatodik mérkőzését játszotta pénteken ebben az idényben a Hertha, és egyszer sem kapott ki!

Dárdai Mártont kimondottan az április 9-én kinevezett új vezetőedző, Bruno Labbadia kérésére irányították az első csapathoz. A 18 éves Márton nem az első Dárdai-csemete a Hertha első csapatánál, az előző két idényben ugyanis 21 éves bátyja, Palkó a felnőttek között készült, és kilenc bajnoki mellett két Európa-liga-mérkőzésen is pályára lépett, ám a koronavírus-járvány miatt félbeszakított jelenlegi idényben még nem kapott lehetőséget.

Dárdai Márton ma még nem lépett pályára (Fotó: Földi Imre, archív)