Nem lassít a Hertha, az Augsburg sem jelentett akadályt

H. D.H. D.
2020.05.30. 15:20
Nem lassít a Hertha, az Augsburg sem jelentett akadályt (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójának szombati játéknapján a Hertha hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Augsburgot. A berlini együttes kispadján ezúttal is végig ott volt Dárdai Márton.

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
Hertha BSC–Augsburg 2–0 (Dilrosun 23., Piatek 93.)

A Bundesliga újraindulása előtt kinevezett Bruno Labbadia vezetésével továbbra is remekel a Hertha: a berliniek ezúttal az Augsburgot győzték le.

Az első félidő meglehetősen eseménytelenül indult, aztán szinte a semmiből vezetést szereztek a hazaiak: a 23. percben egy kapu előtti keveredés végén Javairo Dilrosun eszmélt a legkorábban, majd egy remek csel után közelről a kapuba lőtte a labdát. 1–0

Javairo Dilrosun gólja

A folytatásban Vedad Ibisevic előtt két nagy lehetőség is adódott, Andreas Luthe azonban jól állta a sarat, mind a kétszer védett. A fordulás után csak elvétve tudott veszélyeztetni az Augsburg, amely a hajrában ennek ellenére kétszer is közel járt az egyenlítéshez: a 86. percben Georg Teigl nagy helyzetben nem találta el a kaput, három perccel később pedig egy másik cserejátékos, Marco Richter lövése után tolta a lécre a labdát Rune Jarstein.

A kihagyott helyzeteket pedig megbüntette a Hertha, a 93. percben Vladimír Darida passza után a csereként pályára lépő Krzysztof Piatek higgadtan értékesített egy ziccert, így a berliniek 2–0-ra nyertek, új vezetőedzőjük vezetésével pedig egy (RB Leipzig elleni) döntetlen mellett már három győzelmet számlálnak.

Krzysztof Piatek gólja

Dárdai Pál középső fia, Dárdai Márton ezúttal is bekerült a Hertha keretébe, pályára azonban nem lépett.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT

A következő idényt már Bayern Münchenben kezdő Alexander Nübel négy meccs után volt ismét kezdő a Schalke kapujában, azonban a 23 éves, sokra hivatott játékos is tehetetlen volt Leonardo Bittencourt távoli lövésével szemben a 32. percben. A Werder Bremen középpályása szépen lőtte ki a jobb felsőt, azonban az igazsághoz tartozik, az egész akció abból indult ki, hogy Todibo felesleges cselezgetésbe bonyolódott a félpályánál, amelynek hazai labdavesztés lett a vége. Ez a hiba sokba került a Schalkénak, a kiesés elől menekülő brémai együttes azonban fontos három ponthoz jutott. (0–1)

A Wolfsburg és az Eintracht Frankfurt találkozóján papírforma-eredmény született, ha azt vesszük, hogy a két csapat megelőző hat összecsapásán sem tudott nyerni a hazai együttes (öt vendégsiker mellett egy döntetlen született). Ezúttal André Silva tizenegyesével került előnybe a Frankfurt, majd hiába egyenlített az első óra végén Kevin Mbabu egy szabadrúgást követő fejessel, Kamada a hajrában egy gyors ellentámadás végén megszerezte a győztes gólt a vendégeknek. (1–2)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!