Bundesliga: a 87. perces gólt szerző Havertz lett a tél katonája

2019.03.10. 20:14
Kai Havertz (fehérben) lett a Leverkusen hőse a hóesésben (Fotó: AFP)
A Bayer Leverkusen Kai Havertz 87. percben szerzett győztes góljával 3–2-re megverte a Hannovert a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 25. fordulójában.

A találkozó első félidejében duplázó Kevin Volland a legutóbbi hét mérkőzésén hét gólból vette ki a részét mint előkészítő vagy befejező. Ehhez hasonló sorozata még nem volt pályafutása során.

Az első félidőt egyébként ritka cudar időjárás jellemezte, a legkeményebb téli napokat idéző havazás mellett játszották le. A mérkőzést többször is félbe kellett szakítani, hogy legalább a vonalakat megtisztítsák. A második félidő pedig csak jelentős csúszással, a tizenhatosok területére hullott hó ellapátolása után kezdődhetett el.

A Hannover ugyan felállt a kétgólos hátrányból, ám pontot így sem tudott szerezni: Havertz a 87. percben szerezte meg a vendégcsapat győztes gólját. 2–3

A Bayer Leverkusen a forma alapján a második legjobb csapat a Bundesligában, nyolc mérkőzésen 18 pontot szerzett a 2019-es naptári évben. Ennél többet csak a Bayern München tud felmutatni, a bajorok 21 pontot gyűjtöttek ebben az esztendőben.

NÉMET BUNDESLIGA
25. FORDULÓ
Hannover–Bayer Leverkusen 2–3 (Jonathas 51., Weiser 73. – öngól, ill. Volland 13., 28., Havertz 87.)
Korábban
Hoffenheim–Nürnberg 2–1 (Kramaric 25., 78. – az elsőt 11-esből, ill. Behrens 61.)
Szombaton játszották
Mainz–Borussia Mönchengladbach 0–1 (Elvedi 63.)
Bayern München–Wolfsburg 6–0 (Gnabry 34., Lewandowski 37., 85., James Rodríguez 52., Th. Müller 76., Kimmich 82.)
Borussia Dortmund–VfB Stuttgart 3–1 (Reus 62. – 11-esből, Paco Alcácer 84., Pulisic 92., ill. Kempf 71.)
RB Leipzig–Augsburg 0–0
Freiburg–Hertha BSC 2–1 (Petersen 27., Ibisevic 80. – öngól, ill. Ibisevic 77.)
Pénteken
Werder Bremen–Schalke 4–2 (Rashica 31., 73., Kruse 51. – 11-esből, Harnik 94., ill. Embolo 26., 85.)