Bundesliga: hatgólos meccset nyert az Augsburg a Hoffenheim otthonában

CS. M.CS. M.
2019.12.13. 22:38
Philipp Max duplázni tudott (Fotó: AFP)
Parádés formában van az Augsburg, a Hoffenheim vendégeként is győzni tudott péntek este a Bundesliga 15. fordulójának nyitómeccsén. A szünetre még döntetlennel fordultak a felek, majd a második félidő gólparádét hozott, melyből az idegenben fellépő csapat jött ki jobban.

Kiváló formában lépett pályára péntek este az Augsburg a Hoffenheim otthonában. Utóbbi együttes ugyanezt már nem mondhatta el magáról, hiszen a legutóbbi három bajnokiján nyeretlen maradt.

A mérkőzés is ebben az ütemben indult, a vendégcsapat az első perctől kezdve nyomás alá helyezte ellenfelét, ennek pedig már a 11. percben meglett az eredménye, miután egy védelmi hibát követően Florian Niederlechner szerzett labdát a Hoffenheim térfelén, majd a kontrából Philipp Maxot hozta ziccerbe, ő pedig nem hibázott üres kapura (0–1).

Nem sokáig örülhetett azonban az Augsburg, mert három perccel később egy gyönyörű egyérintős akció végén Robert Skov lőtte ki húsz méterről a jobb alsó sarkot (1–1). A folytatásban átvette az irányítást a Hoffenheim, és több veszélyes helyzetet is kialakított a szünetig, de egyet sem tudott belőlük gólra váltani.

A második játékrész szintén egy gyors góllal kezdődött, miután egy tizenhatoson belüli buktatásért büntetőt ítélt az Augsburgnak Bibiana Steinhaus játékvezetőnő. A tizenegyest Philipp Max végezhette el, aki értékesítette azt, így pedig megduplázta góljai számát (1–2).

A Hoffenheim ezzel teljesen elvesztette az első félidei lendületét, és pár perccel később újabb gólt kapott: Fredrik Jensen ugrott ki ziccerben, majd a kapus lábai között a kapuba gurított (1–3). A folytatásban Jürgen Locadia találatával újra egy gólra zárkózott a Hoffenheim, ám kitámadása eredményeképp a 80. percben Iago állította be a 2–4-es végeredményt.

NÉMET BUNDESLIGA
15. FORDULÓ

Hoffenheim–Augsburg 2–4 (Skov 14., Locadia 80., ill. P. Max 11., 51. – a másodikat 11-esből, F. Jensen 56., Iago 85.)