Bundesliga: Gulácsi 75 percig munka nélkül, dobogón a Lipcse!

2018.11.11. 18:13
Poulsen duplája megpecsételte a Leverkusen sorsát (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Bayer Leverkusent a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójában, ezzel megelőzte a szombat este Dortmundban vereséget szenvedő Bayern Münchent, és fellépett a dobogó harmadik fokára.

A végig mezőnyfölényben futballozó lipcsei csapat a 27. percben Yussuf Poulsen góljával szerzett vezetést (1–0).

A második játékrészben Lukas Klostermann duplázta meg a hazai előnyt, 10 méterről a jobb alsó sarokba helyezve a labdát (2–0).

A Leverkusen játékáról sokat elárul, hogy bár a labdát többet birtokolta a hazai együttesnél, a 77. percig kaput találó lövése nem volt – Leon Bailey lapos, jobb alsóba tartó labdája sem okozott komolyabb kihívást Gulácsi Péternek.

Öt perccel a vége előtt Klostermann kihasználta a saját tizenhatosán belül bizonytalankodó Leverkusen-védő hibáját, a labda a tizenegyespont magasságában helyezkedő Y. Poulsen elé pattant, aki köszönte a lehetőséget, és beállította a 3–0-s végeredményt.

Willi Orbán a kispadról nézte végig a találkozót.

A Frankfurt–Schalke mérkőzésről ITT olvashat.

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
RB Leipzig–Bayer Leverkusen 3–0
(Y. Poulsen 27., 86., Klostermann 68.)
Eintracht Frankfurt–Schalke 3–0 (L. Jovics 61., 73., Haller 81.)

KORÁBBAN
Borussia Dortmund–Bayern München 3–2 (Reus 49., 67. – az elsőt 11-esből, Alcácer 73., ill. Lewandowski 26., 52.)
Hoffenheim–Augsburg 2–1 (Kramaric 65., Nelson 84., ill. A. Finnbogason 70.)
Werder Bremen–Borussia Mönchengladbach 1–3 (Sahin 59., ill. Pléa 39., 48., 52.)
Freiburg–Mainz 1–3 (Sallai 73., ill. Gbamin 6., Mateta 18., Onisiwo 75.)
Fortuna Düsseldorf–Hertha BSC 4–1 (Uszami 51., Hennings 63., Raman 84., 92., ill. Selke 88.)
Nürnberg–VfB Stuttgart 0–2 (Baumgartl 68., Thommy 82.)
Hannover–Wolfsburg 2–1 (Maina 31., Bebou 62. – 11-esből, ill. Weghorst 82. – 11-esből)

1. Borussia Dortmund 11 8 3 33–12 +21 27
2. Mönchengladbach 11 7 2 2 26–13 +13 23
3. RB Leipzig 11 6 4 1 22–9 +13 22
4. Eintracht Frankfurt 11 6 2 3 26–13 +13 20
5. Bayern München 11 6 2 3 20–14 +6 20
6. Hoffenheim 11 6 1 4 24–15 +9 19
7. Werder Bremen 11 5 2 4 19–19 0 17
8. Hertha 11 4 4 3 16–17 –1 16