Bundesliga: Gulácsiék ikszeltek a Borussia Dortmunddal

2018.03.03. 20:31
Nem bírt egymással a Leipzig és a Dortmund (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 25. fordulójában 1–1-es döntetlent játszott egymással az RB Leipzig és a Borussia Dortmund.

Gulácsi Péterék nem játszanak túl jó formában, mivel a legutóbbi három tétmeccsükön kikaptak (az Eintracht Frankfurttól, a Napolitól és a Kölntől). A legfőbb gólfelelős, Timo Werner sem volt eredményes már öt mérkőzés óta. Ugyanakkor a magyar kapus továbbra is kirobbanthatatlan a kapuból.

A Borussia Dortmund viszont egyre jobban magára talál, a gyatra szezonrajt után a játéknap előtt a második helyen állt.

Remek tempóban kezdődött a találkozó. A 11. percben Gulácsi bravúrral hárított Michy Batshuayi nagy lehetőségénél, majd a 29. percben Jean-Kévin Augustin megszerezte a vezetést a lipcseieknek Naby Keita remek passza után.

A Leipzig nem tudta megtartani a fórt a félidőig, a 38. percben Marco Reus egyenlített.

A második félidőben inkább kemény belépőket láthatott a közönség, de gólt nem, így maradt az 1–1.

A játéknap többi mérkőzéséről ide kattintva tudhatja meg a részleteket!

(Pjaca 37.)

Eintracht Frankfurt–Hannover 96 1–0 (Da Costa 40.)
Augsburg–Hoffenheim 0–2 (Kramaric 30., Gnabry 51.)
Hamburger SV–Mainz 05 0–0
Wolfsburg–Bayer Leverkusen 1–2 (Mehmedi 79., ill. Alario 31. – tizenegyesből, Brandt 78.)
Pénteken játszották:
Borussia Mönchengladbach–Werder Bremen 2–2 (Zakaria 5., Moisander 33. – öngól, ill. Delaney 59., Jóhannsson 78.)