Bundesliga: Gulácsiék az újonc otthonában veszítettek pontot

2018.03.11. 17:27
Gulácsi Péter kapuja érintetlen maradt, öröme mégsem lehet teljes (Fotó: Bundesliga)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában a Gulácsi Péterrel a kapujában felálló RB Leipzig 0–0-t játszott a hat meccs óta veretlen, újonc VfB Stuttgart otthonában.

A Stuttgart élére január végén kinevezett Tayfun Korkut parádés munkát végez egyelőre az újoncnál: csapata a 26. forduló előtt öt bajnoki óta veretlen volt (előző négy meccsét megnyerte), s ezúttal a gödörben lévő RB Leipziget látta vendégül.

A lipcsei együttes Gulácsi Péterrel a kezdőjében próbálta a három mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatát megszakítani. Az első félidőben Naby Keita előtt adódott nagy helyzet, ám Ron-Robert Zieler védte a lövését, és a rekorddöntő Timo Wernert is rendere leszerelték, mielőtt veszélyeztethetett volna.

Werner 22 évesen és 5 naposan a legfiatalabb játékos lett a Bundesliga történetében, aki 150 meccsen pályára lépett. Érdekesség, hogy az RB Leipzig futballistája korábban épp a Stuttgartban halmozta a mérkőzéseket (95).

A néhány helyzet ellenére feledhető első félidő után a hajrában igazán felpörögtek az események. Mario Gómez életerős fejese fél méterrel kerülte el Gulácsi kapusát, a másik oldalon Willi Orban próbálkozása szállt fölé.

A két csapat ebben a szezonban először játszott gól nélküli meccset – a végeredménynek a Stuttgart örülhet jobban, míg az RB Leipzig egyre nagyobb gödörbe kerül.

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
VfB Stuttgart–RB Leipzig 0–0
A nap másik meccsén

Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 3–2 (Russ 11. – öngól, Batshuayi 77., 94., ill. Jovics 74., Blum 91.)

1. Bayern München 26 21 3 2 65–18 +47 66