Bundesliga: gálázott a Bayern, a Dortmund a hajrában nyert

2019.03.09. 17:29
Robert Lewandowski (középen) szórja a gólokat, már 197-nél jár a Bundesligában (Fotó: AFP)
A Bayern München parádés támadójátékot bemutatva 6–0-ra kiütötte a Wolfsburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 25. fordulójában. A Borussia Dortmund a hajrában szerzett góloknak köszönhetően múlta felül a Stuttgartot.

Az őszi nehézségeken túllépve remek formába lendült a Bayern München a tavaszi szezonra, a bajorok a szombatit megelőző 12 bajnokin a megszerezhető 36 pontból 33-at begyűjtöttek, és a Dortmund botladozását kihasználva be is érték az éllovast.

Niko Kovac együttesére a Liverpool elleni BL-visszavágó felvezetéseként ezúttal a Wolfsburg várt, amely elképesztően pocsék mérleggel rendelkezik a Bayern otthonában: az eddigi 21 Bundesliga-meccsen nem tudott nyerni (két döntetlen, 19 vereség), és az előjelek nem azt vetítették előre, hogy ez a sorozat megszakad most...

106

Mindezek fényében nem meglepő, hogy a hazaiak kezdték jobban a találkozót, Robert Lewandowski már a második percben zavart okozott a védelem mögé kerülve, s az első lövésre sem kellett sokat várni, három perccel később Serge Gnabry tüzelt a léc fölé. Nem véletlenül emeltük ki kettőjüket, a Bayern főleg nekik köszönhetően vonulhatott kétgólos előnnyel a szünetre.

A 34. percben Joshua Kimmich, Thomas Müller és Gnabry volt a labda útja, utóbbi pedig közelről nem hibázott, a kapuba lőtt Müller beadása után (1–0). Nem kellett sok idő, hogy Gnabry a kiszolgáló szerepkörében is megvillanjon, James Rodríguez remek passzát követően kihagyhatatlan helyzetbe hozta Lewandowskit, aki megduplázta csapata előnyét (2–0). A lengyel támadó a 196. gólját jegyezte a Bundesligában, és Claudio Pizarrót megelőzve immár ő a német bajnokság legeredményesebb külföldi futballistája.

A szünet után végleg eldöntötte a három pont sorsát a Bayern München, James Rodríguez szépségdíjas tekerése a jobb alsó sarokban kötött ki (3–0). És hol volt még a vége... Müller és Kimmich egyaránt betalált a gólpassza mellé, majd a gálaelőadást Lewandowski tette teljessé – Franck Ribéry csereként beállva a harmadik gólpasszát jegyezte –, vagyis a Bayern önbizalom-erősítő sikerrel hangolt a Liverpool elleni összecsapásra (6–0).

A Borussia Dortmundnak a Tottenham elleni BL-búcsúval egyedül a bajnokság maradt, a fekete-sárgákra kötelező feladat várt a kiesőjelölt Stuttgart személyében. Lucien Favre a londoniak ellen látott 4–1–4–1-es hadrendben küldte pályára csapatát, egyedül a védelemben változtatott, Julian Weigl kikerült a tengelyből, így Abdou Diallo behúzódott középre, míg a balhátvéd ezúttal Asraf Hakimi volt.

A Dortmund a keddi BL-mérkőzéshez hasonlóan óriási fölényben játszott, ám ez gólokban sokáig nem mutatkozott meg, hiába volt rengeteg helyzete. Az áttörést Marco Reus tizenegyesből szerzett találata hozta meg – a német támadó 2009-es debütálása óta rekordot jelentő 47 alkalommal szerezte meg az aktuális meccs első gólját –, ám nem sokáig örülhettek a hazaiak, Marc-Oliver Kempf fejjel egyenlített (1–1). A hajrára eggyel magasabb fokozatba kapcsolt a BVB, előbb Paco Alcácer egy kisebb kavarodás végén bombázott a rövid felsőbe, majd a 92. percben Christian Pulisic is betalált (3–1).

Dárdai Pál Herthája balszerencsés vereséget szenvedett a sérült Sallai Rolandot továbbra is nélkülöző Freiburg vendégeként: a berliniek a 77. percben egyenlítettek Vedad Ibisevic révén, a bosnyák támadó azonban három perccel később a saját kapujába is betalált (2–1). Az RB Leipzig gól nélküli döntetlent játszott az Augsburggal, Gulácsi Péter és Willi Orbán is végigjátszotta a találkozót.

NÉMET BUNDESLIGA
25. FORDULÓ
Bayern München–Wolfsburg 6–0
(Gnabry 34., Lewandowski 37., 85., James Rodríguez 52., Th. Müller 76., Kimmich 82.)
Borussia Dortmund–VfB Stuttgart 3–1 (Reus 62. – 11-esből, Paco Alcácer 84., Pulisic 92., ill. Kempf 71.)
RB Leipzig–Augsburg 0–0
Freiburg–Hertha BSC 2–1 (Petersen 27., Ibisevic 80. – öngól, ill. Ibisevic 77.)
KÉSŐBB
18.30: Mainz 05–Borussia Mönchengladbach (Tv: Sport2)
VASÁRNAP
15.30: Hoffenheim–Nürnberg (Tv: Sport2)
18.00: Hannover 96–Bayer Leverkusen (Tv: Sport2)
HÉTFŐ
20.30: Fortuna Düsseldorf–Eintracht Frankfurt (Tv: Sport2)
PÉNTEK
Werder Bremen–Schalke 4–2 (Rashica 31., 73., Kruse 51. – 11-esből, Harnik 94., ill. Embolo 26., 85.)

1. Bayern München 25 18 3 4 62–27 +35 57
2. Borussia Dortmund 25 17 6 2 61–28 +33 57
3. RB Leipzig 25 13 7 5 43–20 +23 46
4. Mönchengladbach 24 13 4 7 43–30 +13 43
5. Eintracht Frankfurt 24 11 7 6 47–30 +17 40
6. Bayer Leverkusen 24 12 3 9 43–35 +8 39
7. Wolfsburg 25 11 6 8 39–37 +2 39
8. Werder Bremen 25 9 9 7 43–37 +6 36