Bundesliga: fordított a Dortmund Szalaiék ellen

2017.12.16. 20:25
Nagy önbizalommal várhatja a Dortmund a Bayern elleni kupameccset (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Borussia Dortmund hazai pályán 2–1-re legyőzte a Hoffenheimet.

A hétközi, Mainz elleni győzelem után ismét három pontot szerzett a Dortmund, amely Peter Stöger irányítása alatt most játszotta első mérkőzését a Signal Iduna Parkban. Egy szép támadás végén Mark Uth a 21. percben megszerezte a vezetést a vendégeknek, a félidőben 0–1 állt az eredményjelzőn. A 26 éves támadó már a 9. gólját szerezte ebben a szezonban, ennyiszer még egy Bundesliga-kiírásban sem volt eredményes.

Pierre-Emerick Aubameyang a 63. percben tizenegyesből egyenlített, majd Christian Pulisic remek mozdulattal döntött a három pont sorsáról a 89. percben. 2–1! Hajtós futballt produkált mindkét együttes, igazán jó meccset hozott kettejük összecsapása.

Szalai Ádám a 69. minutumban csereként lépett pályára, a gólszerző Uthot váltotta.

A Dortmund ezzel ideiglenesen a harmadik helyre jött fel a tabellán. Érdekesség, hogy a BVB 39 szerzett gólnál jár, ez két találattal több, mint amennyit a Bayern München ért el az ősszel. Szerdán a két csapat nyolcaddöntőt játszik egymással a Német Kupában.

A többi szombati mérkőzésről IDE kattintva olvashat!

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Hoffenheim 2–1
(Aubameyang 63. – 11-esből, Pulisic 89., ill. Uth 21.)

KORÁBBAN
Köln–Wolfsburg 1–0 (Clemens 67.)
Werder Bremen–Mainz 2–2 (Bargfrede 2., Belfodil 17., ill. Quaison 70., Frei 93.)
Eintracht Frankfurt–Schalke 2–2 (Jovics 1., Haller 66., ill. Embolo 82., Naldo 95.)
Augsburg–Freiburg 3–3 (Finnbogason 1., 91., 93., ill. Günter 20., Petersen 48., 66.)
Stuttgart–Bayern München 0–1 (T. Müller 79.)

1. Bayern München 17 13 2 2 37–11 +26 41
2. Schalke 17 8 6 3 28–21 +7 30
3. Borussia Dortmund 17 8 4 5 39–24 +15 28
4. RB Leipzig 16 8 4 4 25–22 +3 28
5. Mönchengladbach 17 8 4 5 27–28 –1 28
6. Bayer Leverkusen 16 7 6 3 30–19 +11 27
7. Hoffenheim 17 7 5 5 27–22 +5 26