Bundesliga: félbeszakadt a meccs az izgalmas végjáték előtt

2018.12.09. 17:42
A hannoveri szurkolók miatt több mint 100 percig tartott a mérkőzés (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójának vasárnapi játéknapján a Mainz hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Hannoverrel.

A mérkőzés 12. percében Hendrik Weydandt szerezte meg a vezetést a Hannovernek (0–1). A 23 éves német támadónak ez volt az első Bundesliga-mérkőzése kezdőként. Érdekesség, hogy Weydandt az első profi mérkőzésén és az első Bundesliga-meccsén is betalált.

A második félidő első perceiben félbeszakadt a mérkőzés, miután a vendégek szurkolói pirotechnikai eszközeikkel olyan füstöt okoztak, hogy nem lehetett belátni a játékteret. Néhány perc szünet után aztán folytatódott a találkozó. A 87. percben büntetőhöz jutott a Mainz, amit Daniel Brosinski magabiztosan értékesített (1–1).

A tízperces hosszabbításban újabb gólt szerzett a Mainz, de les miatt – a videobíró segítségével – érvénytelenítette azt a játékvezető, így maradt a döntetlen.

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ

Mainz–Hannover 1–1 (Brosinski 89. – 11-esből, ill. Weydandt 12.)

Korábban
Hertha BSC–Eintracht Frankfurt 1–0 (Grujics 40.)
Bayern München–Nürnberg 3–0 (Lewandowski 9., 27., Ribéry 56.)
Schalke 04–Borussia Dortmund 1–2 (Caligiuri 61., ill. Delaney 7., Sanchho 74.)
Bayer Leverkusen–Augsburg 1–0 (Baumgartlinger 75.)
Freiburg–RB Leipzig 3–0 (Petersen 12., Waldschmidt 46. – 11-esből, M. Frantz 52.)
Wolfsburg–Hoffenheim 2–2 (Bicakcic 28. – öngól, Ginczek 31., ill. Belfodil 4., Kramaric 71.)
Werder Bremen–Fortuna Düsseldorf 3–1 (Möhwald 20., Harnik 71., Sargent 78., ill. Lukebakio 43. – 11-esből)