Bundesliga: első perces góllal győzte le a Frankfurt a Hoffenheimet

2019.08.18. 17:35
A Frankfurt három ponttal kezdte a szezont (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) első fordulójának vasárnapi nyitó meccsén az Eintracht Frankfurt 1–0-ra legyőzte a Hoffenheimet. Szalai Ádám a kispadról nézte végig csapata vereségét.

A Frankfurt számára ragyogóan indult a találkozó, hiszen már az első percben megszerezte a vezetést – Filip Kosztics szögletére a 26 éves osztrák védő, Martin Hinteregger érkezett, és zseniális mozdulattal, kapásból juttatta a kapuba a labdát (1–0).

Az első félidőben kiegyenlített volt a játék, a Hoffenheimnek pedig sikerült is betalálnia, ám Dennis Geiger találatát les miatt elvette a videobíró, így egygólos frankfurti előnnyel vonulhattak pihenőre a felek.

A második játékrészben a hazaiak több helyzetet alakítottak ki, míg a Hoffenheim csak szenvedett a fordulás után. Bár a vendégek kétszer is cseréltek csatárposzton, Szalai Ádámot nem küldte pályára Alfred Schreuder vezetőedző. A magyar válogatott támadó helyett Isak Belfodil kapott lehetőséget, aki a 93. percben szembe került Trapp kapussal, majd higgadtan a kapuba emelt, ám – akárcsak az első gólt – ezt is visszafújta a játékvezető les miatt.

Több lehetősége már nem maradt a vendégeknek az egyenlítésre, így a Frankfurt otthon tartotta mind a három pontot.

A MÉRKŐZÉS GÓLJA

NÉMET BUNDESLIGA
1. FORDULÓ
VASÁRNAP
Eintracht Frankfurt–TSG 1899 Hoffenheim 1–0 (Hinteregger 1.)
18.00:1. FC Union Berlin–RB Leipzig (Tv:Sport1)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Borussia Dortmund–Augsburg 5–1
(Paco Alcácer 3., 59., Sancho 51., Reus 57., J. Brandt 82., ill. Niederlechner 1.)
Bayer Leverkusen–Paderborn 3–2(Bailey 11., Havertz 19., Volland 69., ill. Michel 15., Mamba 25.)
Wolfsburg–Köln 2–1(Arnold 16., Weghorst 60., ill. Terodde 91.)
Werder Bremen–Fortuna Düsseldorf 1–3(Eggestein 47., ill. Hennings 36., Karaman 52., Ayhan 64.)
Freiburg–Mainz 3–0(Höler 82., Schmid 84., Waldschmidt 86. – 11-esből)
Borussia Mönchengladbach–Schalke 0–0

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Bayern München–Hertha BSC 2–2(Lewandowski 24., 60. – a másodikat 11-esből, ill. Lukebakio 36., Grujics 38.)