Sallaiék hatgólos meccsen játszottak döntetlent a Frankfurttal

H. D.H. D.
2020.05.26. 20:20
Sallai Roland ismét kezdő volt a Freiburgban, amely hatgólos döntetlent játszott az Eintracht Frankfurt otthonában (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójában Sallai Rolanddal a soraiban 3–3-as döntetlent játszott a Freiburg az Eintracht Frankfurttal. Hazai pályán ütötte ki a Wolfsburg a Bayer Leverkusent, botlott a Borussia Mönchengladbach is.

Meglehetősen csendesen kezdődött a Freiburg frankfurti vendégjátéka. Az Eintracht Frankfurt részéről Filip Kosztics és Bas Dost, a vendégektől Sallai Roland veszélyeztetett az első 25. percben – igaz, a kapusoknak egyszer sem kellett védést bemutatniuk.

Aztán a 28. percben némileg váratlanul vezetést szerzett a Freiburg: Vincenzo Grifo balról befelé húzott, jobbal lőtt, a labda Haszebe Makotón kicsit irányt változtatott, így Kevin Trapp már nem tudott védeni (0–1). Tíz perc sem telt el, egyenlített a hazai együttes: Kamada Daicsi húzta meg a bal oldalon, majd jó csel után lőtt, Alexander Schwolow azonban védett. A kapusról kipattanó labda Robin Koch hátáról André Silva elé pattant, a portugál pedig közelről a kapuba fejelt. 1–1

A második félidő elején André Silva, Dost és Kosztics is gólt szerezhetett volna, Schwolow azonban több bravúrt is bemutatott. A kimaradó ziccerek megbosszulták magukat: a 67. percben Christian Günter szabadrúgása után Nils Petersen fejelt gólt (1–2), két perccel később pedig Grifo kiugratása után Lucas Höler értékesített higgadtan egy ziccert (1–3) – ezt a két találatot Sallai Roland már a kispadról figyelhette, mivel edzője az 59. percben lecserélte.

Hiába a két gyorsan kapott gól, nem roppant össze az Eintracht, amely a 79. percben a Koch óriási hibáit megbüntető Kamada Daicsi góljával szépített (2–3), majd egy perccel a pályára lépése után Timothy Chandler közelről a kapuba küldtea labdát, döntetlenre mentve a mérkőzést. 3–3

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA!

A MÁSIK KÉT MÉRKŐZÉSEN

Sorozatban hét veretlen mérkőzés után talált ismét legyőzőre a Bayer Leverkusen, amely a helyzeteit jól kihasználó Wolfsburgtól kapott ki hazai pályán.

A 43. percben Marin Pongracic fejelt a kapuba szabadrúgás után, a három pont sorsa azonban a második félidő derekán dőlt el: Maximilian Arnold szabadrúgása megpattant a sorfalon a 65. percben, így a labda a kapuban kötött ki, majd nem sokkal később Renato Steffen is betalált.

A gólok sora pedig kis híján úgy végződött, ahogy elkezdődött: Arnold szabadrúgása után ismét Pongracic fejelt, ám Julian Baumgartlingernek még sikerült szépítenie, így 1–4 lett a végeredmény. Ekkora zakót hazai pályán még nem kapott ebben az idényben Peter Bosz csapata.

Botlott a Borussia Mönchengladbach is, amely idegenben gól nélküli döntetlent játszott a kiesés elől menekülő Werder Bremennel.

NÉMET BUNDESLIGA
28. FORDULÓ

EintrachtFrankfurt–Freiburg 3–3(André Silva 35., Kamada 79., Chandler 82., ill. Grifo 28., Petersen 67., Höler 69.)
Bayer Leverkusen–Wolfsburg 1–4(Baumgartlinger 85., ill. Pongracic 43., 75., M. Arnold 64., Steffen 68.)
Werder Bremen–Borussia Mönchengladbach 0–0