Bundesliga: dortmundi kiütés a forduló záró meccsén

2017.09.17. 19:51
Ötször örülhettek a hazaiak (Fotó: AFP)
Gálaelőadással zárult a német első osztályú Bundesliga 4. fordulója. Az utolsó vasárnapi mérkőzésen a Borussia Dortmund a sereghajtó 1. FC Kölnt fogadta, és a legkevésbé sem bizonyult udvarias vendéglátónak: 5–0-ra diadalmaskodott. A Dortmund ezzel a győzelemmel négy forduló után kapott gól nélkül vezeti a bajnokságot.

Olyannyira nem bizonyult illedelmes vendéglátónak a Borussia, hogy Maximilian Philipp már a második percben előnybe juttatta a hazaiakat, miután Andrej Jarmolenko beadását közelről a meglepett Timo Horn kezei között a hosszú sarokba csúsztatta, 1–0.

Ugyan egészen a szünet előttig kellett várni a következő gólra, de a csapatok addig is tökéletesen igazolták az első félidőben, hogy miért a táblázat két ellentétes végén tanyáznak, és azt is igazolták, miért nem kap az egyik gólt, a másik meg miért csak egyet rúgott eddig a szezonban.

Az első félidő ráadásában aztán Szokratisz Papasztathopulosz közelről a kapuba kotorta a Horn által elejtett labdát egy szöglet után, 2–0. Patrick Ittich játékvezető csak a videóbíró bevetése után adta meg a gólt, így a csapatok – főleg a vendégek – heves reklamálások közepette vonultak a szünetre.

A hazaiak a szünet után sem kapcsoltak alacsonyabb sebességfokozatba, sőt, Pierre-Emerick Aubameyang is megérkezett a mérkőzésbe. Előbb gólra váltotta a Lukas Klunter kezezése miatt – újabb videózás után – megítélt büntetőt, majd egy perc múlva Lukasz Piszczek passza után belsőzött könnyedén a kölni kapuba, 4–0.

Az 5–0-s végeredményt a szintén duplázó Philipp állította be a 69. percben. Ezzel a Dortmund négy forduló után 10 ponttal és 10 szerzett, 0 kapott góllal vezeti a táblázatot (a szintén tízpontos Hannover előtt), míg a Köln négy vereséggel, 1–12-es gólkülönbséggel az utolsó helyen szerénykedik.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ

Borussia Dortmund–1. FC Köln 5–0 (M. Philipp 2., 69., Papasztathopulosz 45+1., Aubameyang 59., 61. – az elsőt 11-esből)

KORÁBBAN
Hoffenheim–Hertha BSC 1–1 (S. Wagner 6., ill. Esswein 55.)
Bayer Leverkusen–Freiburg 4–0 (Volland 21., 34., Aránguiz 29., Brandt 86.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Bayern München–Mainz 4–0 (Th. Müller 11., Robben 23., Lewandowski 50., 77.)
Werder Bremen–Schalke 1–2 (La. Sané 20., ill. Veljkovics 22. – öngól, Goretzka 83.)
Eintracht Frankfurt–Augsburg 1–2 (Jovics 79. ill. Max 21., Caiuby 77.)
Stuttgart–Wolfsburg 1–0 (Akolo 42.)
RB Leipzig–Borussia Mönchengladbach 2–2 (Werner 17., Augustin 31., ill. Th. Hazard 25. – 11-esből, Stindl 61.)