Bundesliga: Orbán duplázott, Doll vereséggel debütált Hannoverben

2019.02.01. 22:23
Willi Orbán két gólt fejelt szöglet után a Hannovernek (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig Willi Orbán duplájával 3–0-ra legyőzte a hazai pályán futballozó Hannovert a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának első mérkőzésén. A találkozó szünetében elővigyázatosságból le kellett cserélni a vendégcsapat kapuját őrző Gulácsi Pétert, aki kisebb izomsérülést szenvedett. Orbán végigjátszotta az összecsapást, amelyen 3913 nap után ült ismét Bundesliga-csapat kispadján a korábbi FTC-edző, Thomas Doll.

Thomas Doll 2008. május 17-e, vagyis 558 hét, avagy 3913 nap után ülhetett ismét Bundesliga-mérkőzésen egy csapat kispadján. A házigazda Hannoverén. A Ferencváros korábbi trénere legutóbb még a Borussia Dortmund edzőjeként élhette át az élmény – no nem a legjobb félét: 4–2-re kikapott csapatával a Wolfsburgtól a 2007–2008-as évad utolsó fordulójában.

Doll rajtja nem sikerült

A másik oldalon az RB Leipzig alighanem aláírt volna egy hasonló végeredményt. A pénteki játéknap mindenesetre jó óment jelentett a lipcseieknek: eddig hat mérkőzést játszottak a német élvonalban péntek este és ötöt megnyertek, csak egyet adtak döntetlenre, vereség nélkül.

A kiesés elkerüléséért küzdő Hannover – hazai pálya ide vagy oda –, kispadon a már említett új trénerrel, főleg a kontrákra játszott. Az RB Leipzig már az 5. percben megszerezhette volna a vezetést, ha Michael Esser nem védi bravúrral Konrad Laimer szabadrúgását.

40 perccel és legalább négy nagy hannoveri kapusbravúrral később viszont már nem volt szerencséje a hazai együttesnek. Kevin Akpoguma szabálytalankodott Cunha ellen a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt – hiába vetődött Esser jó irányba – Marcel Halstenberg értékesítette (0–1).

A játék képe a fordulás után sem változott nagyot – no nem számunkra. Az egész első félidőben szinte munka nélkül maradt Gulácsi Pétert ugyanis kisebb izomsérülés miatt lecserélte Ralf Rangnick. A helyére beálló Yvon Mvogónak sem akadt védeni valója egészen a 74. percig és Pirmin Schwegler középre tartó fejeséig… Ráadásul szabálytalanság miatt a statisztikákba végül ez sem számított be.

Ekkor a lipcsei csapat már 2–0-ra vezetett: Halstenberg sarokrúgása után rosszul jött ki a kapujából az addig parádézó Esser, s a hosszúnál üresen érkező Willi Orbán két méterről a kapuba stukkolta a labdát (0–2) a 65. percben. A magyar válogatott védőnek ez volt a második találata a 2018–2019-es idényben.

A hajrában Yussuf Poulsen növelhette volna háromgólosra a különbséget, ám a dán támadó elhibázta a ziccert. A 86. percben Orbán egy újabb szöglet után megszerezte a harmadik vendégtalálatot is (0–3).

A Lipcse legutóbbi 54 Bundesliga-mérkőzéséből ez volt a harmadik, amelyen nem lépett pályára az együttes első számú gólfelelőse, a német válogatott Timo Werner – akár az előző kettőt, ezt is megnyerte a csapat.

A Hannover sorozatban ötödik bajnokiján kapott ki hazai közönség előtt, úgy, hogy gólt sem tudott szerezni. Ilyen a Bundesligában eddig kétszer fordult elő, a 2002–2003-as idényben a Cottbusszal és 2015–2016-ban a Hannoverrel – mindkét csapat kiesett.