Bundesliga: vége a gólcsendnek – Dárdaiék Hamburgban nyertek

2018.03.17. 17:24
A Hertha 447 perc után szerzett ismét gólt – nyert is (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 27. fordulójában Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC 2–1-re legyőzte idegenben a Hamburgot.

A meccs első nagy lehetőségére a 18. percig kellett várni, Darida került ziccerbe az ellenfél kapujának torkában, fordulásból a hosszú alsóra lőtt, de Pollersbeck óriásit védett.

Az első félidő derekán a házigazda jutott vezetéshez, Kosztics passzával Douglas Santos lépett ki, és Jarstein lába között a hálóba továbbított (1–0). A játékrész további részében mindkét kapusnak egy-egy nagy bravúrt kellett bemutatnia, újabb gól nem esett.

A fordulást követően a berliniek helyzetei az 56. percben értek góllá, Plattenhard bal oldali beadására Lazaro robbant be, és a jobb alsóba lőtt (1–1).

Dárdai csapata 447 percnyi játék után talált be újra.

Sőt! A 63. percben már a vendégeknél volt az előny, szépségdíjas támadás végén Maier centerezése után a nem sokkal korábban beálló Kalou megszerezte a győztes gólt (1–2).

Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim gólzáporos meccset játszott a Mönchengladbach otthonában. Az első vendéggólt előkészítő Kramaric a legutóbbi hét bajnokiján hetedszer volt eredményes. A magyar támadó a harmadik hoffenheimi találatot követően, a 74. percben állt be; a Mönchengladbach harmadszor is egyenlíteni tudott a lefújás előtt (3–3).

A Werder Bremen a duplázó Belfodil vezérletével nyert az Augsburg vendégeként (1–3), a Frankfurt pedig már az első félidőben kiütötte a Mainzot (3–0).