Bundesliga: büntetőt hibázott, de nyert a Freiburg; a Hertha kiütötte a Kölnt

T. I.T. I.
2019.09.29. 19:56
Jonathan Schmid (szemben) az első félidő utolsó percében egyenlített (Fotó: AFP)
A Fortuna Düsseldorf hazai pályán 2–1-re kikapott a Sallai Rolandot is foglalkoztató SC Freiburgtól a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 6. fordulójában. A vendégcsapatnak még az is belefért, hogy a második félidő derekán kihagyjon egy büntetőt. A Freiburg sikerével továbbra is a harmadik helyen áll a tabellán. Sallai a kispadról nézte végig a mérkőzést. A Hertha Berlin a Köln otthonában ért el 4–0-s, kiütéses sikert.

Pedig a mérkőzést kifejezetten jól kezdte a Fortuna, amely Rouwen Hennings találatával a 43. percben gólra is váltotta mezőnyfölényét (1–0). Ezzel a Düsseldorf zsinórban a tizenötödik élvonalbeli bajnokiján volt eredményes, ilyen sorozatot legutóbb az 1991–1992-es évadban sikerült felépítenie – akkor szintén 15 meccsen keresztül tudott legalább egy gólt lőni a szembejövő ellenfeleinek.

A folytatásban viszont – nevével ellentétben – épp a szerencsével állt hadilábon a hazai együttes. Jonathan Schmid az első félidő utolsó percében egyenlített (1–1). Majd bár a második játékrészben Lucas Holer tizenegyest hibázott, a vendégek így is fordítottak: a 81. percben Gian-Luca Waldschmidt tekert a kapu bal oldalába (1–2). Mindezt úgy, hogy a Freiburgnak a második félidőben összesen két kaput találó lövése volt – a tizenegyes és a gól.

A forduló záró mérkőzésén a Hertha BSC Kölnben vendégeskedett, s nem bizonyult épp udvarias vendégnek… A fővárosi csapat Javairo Dilrosun találatával szerzett vezetést az első félidő közepén (0–1), majd Jorge Meré 42. percben történt kiállítása után, a második félidőben a csereként beállt Vedad Ibisevic duplázott (0–3), a 83. percben Dedryck Boyata fejesével alakult ki a – berlini szempontból – 4–0-s végeredmény.

NÉMET BUNDESLIGA
Fortuna Düsseldorf–Freiburg 1–2 (Hennings 42., ill. J. Schmid 45., Waldschmidt 81.)
1. FC Köln–Hertha BSC 0–4 (Dilrosun 23., Ibisevic 58., 62., Boyata 83. )
Szombat
Borussia Dortmund–Werder Bremen 2–2 (Götze 9., Reus 41., ill. Rashica 7., Friedl 55.)
Augsburg–Leverkusen 0–3 (Niederlechner 34. – öngól, Volland 76., Havertz 85.)
Hoffenheim–Mönchengladbach 0–3 (Pléa 43., M. Thuram 65., Neuhaus 83.)
Mainz–Wolfsburg 0–1 (Tisserand 9.)
Paderborn–Bayern München 2–3 (Pröger 68., J. Collins 84., ill. Gnabry 15., Coutinho 55., Lewandowski 79.)

RB Leipzig–Schalke 04 1–3 (Forsberg 83., ill. S. Sane 29., Harit 43. – 11-esből, Matondo 57.)