Can döntött, a Dortmund megszakította a Hertha veretlenségi szériáját

M. G.M. G.
2020.06.06. 18:27
Emre Can precíz lövésével szerezte meg a vezetést a Dortmund (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 30. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Borussia Dortmund Emre Can góljával 1–0-ra legyőzte a Hertha BSC-t, ezzel megszakította a berliniek veretlenségi sorozatát és megszilárdította saját második helyét. Dárdai Márton a Hertha kispadján ülte végig a meccset.

NÉMET BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Hertha BSC 1–0 (Can 57.)

Ugyan a Bayern München győzött, de a Dortmund többi riválisa (Leipzig, Leverkusen, Mönchengladbach) közül egy sem tudott nyerni, így a BVB egy sikerrel megszilárdíthatta a második helyét a bajnoki hajrá előtt. Két „apróbb” probléma akadt az első félidőben: Erling Haaland nélkül tompa és veszélytelen volt a dortmundi támadójáték (a „hamis kilences” szerepkörét ellátó Julian Brandt, valamint Jadon Sancho és Thorgan Hazard csak szenvedett), másrészt a hatmérkőzéses veretlenségi sorozatban levő, Bruno Labbadia vezetőedzői kinevezése óta kitűnően teljesítő Hertha higgadtan és magabiztosan rombolt.

Olyannyira szilárdan védekeztek a berliniek, hogy bár a Dortmundnak volt két lehetősége az első félidőben, a hazai játékosoknak még a kaput sem sikerült eltalálniuk – a vendégeknek igen, igaz, Roman Bürki pulzusát sem Dodi Lukebakio akrobatikus húzása, sem Vladimír Darida átlövése nem emelte meg, az izgalmasnak nem mondható első félidő után 0–0-val fordultak a felek.

Az első félidő elég „szenvedős” volt Dortmundban (Fotó: AFP)

A Dortmund ziccerrel nyitott a szünet után, ám egy szép Hakimi–Hazard–Sancho összjáték után az angol szélső ordító helyzetben a kaput sem találta el. Lucien Favre edző és stábja még ki sem bosszankodhatta magát, már jött az újabb „trénerbosszantó” jelenet: egy kontra végén három hazai támadó vitte a labdát egy berlini védőre, Julian Brandtnak „sikerült” a passzával a hátvédet megtalálnia... A Hertha is veszélyeztetett: a csereként beállt Alexander Esswein lőtt kevéssel a hosszú sarok mellé.

A mérkőzés megélénkülésének a vége hazai gól lett: az 57. percben az eltiltott Mats Hummelst a védelem tengelyében helyettesítő Emre Can előrekalandozott és okosan a bal alsó sarokba lőtte Brandt lefejelt labdáját (1–0).

Ettől kezdve a „csak” stabil játék nem volt már elég a Herthának, ám a berliniek nem tudtak valamirevaló helyzetet összehozni (a hazaiak igen, de a szenzációs csellel a bal szélről meginduló Sancho telibe lőtte Rune Jarsteint), így megszakadt a veretlenségi sorozatuk. A Borussia Dortmund nem remekelt, azonban megőrizte az 1–0-s előnyét, és riválisai pontvesztése miatt az eddigieknél biztosabban „ül” a második helyen. Igaz, a listavezető Bayern még így is messze, hétpontnyira van...

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Bayer Leverkusen–Bayern München 2–4(Alario 9., Wirtz 89., ill. Coman 27., Goretzka 42., Gnabry 45., Lewandowski 66.)
FortunaDüsseldorf–Hoffenheim 2–2(Hennings 5., 76. – a másodikat 11-esből, ill. Dabbur 16., Zuber 61.)
EintrachtFrankfurt–Mainz 0–2(Niakhaté 43., Kunde 77.)
RB Leipzig–Paderborn 1–1(Schick 27., ill. Strohdiek 92.)