Bundesliga: Bayern-ötös Heynckes rajtján; térden maradt a Hertha

2017.10.14. 17:32
Ötször ünnepelhettek a Bayern játékosai (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójában a Bayern München 5–0-ra nyert Jupp Heynckes „debütáló” meccsén, a Hertha BSC viszont 2–0-ra kikapott a Schalkétól.

Jól rajtolt az újonnan, immáron negyedszer kinevezett Heynckes által irányított Bayern, már a meccs elején megszerezte a vezetést, a menteni igyekvő Schuster talált a saját kapujába. A szünet előtt Robben lövését még védte a kapus, a kipattanót viszont Coman nagyszerű fejessel juttatta a hálóba.

A fordulást követően ezúttal nem jött a müncheni visszaesés, Thiago Alcantara távoli lökete, majd Lewandowski ziccere is a bal alsóban kötött ki, a meccs végén pedig Kimmich szerzett nagyszerű gólt sarokkal (5–0).

A Bayern München–Feiburg összefoglalója:

Dárdai Pál a közel múltban szívesen látta vendégül a Schalkét, hiszen vezetőedzőként a legutóbbi két hazai bajnokiján a Hertha 2–0-ra nyert.

Ezúttal is két gól esett, de a berliniek számára lényegesen rosszabb forgatókönyv szerint... Ehhez sokat tett hozzá, hogy a szünet előtt emberhátrányba került a hazai csapat, Haragucsi kapott egyből piros lapot. A fordulást követően hamar gólra váltotta a létszámfölényt a Schalke, Goretzka jobb felső sarok felé tartó büntetőjébe csak beleérni tudott Jarstein. A mérkőzés hajrájában aztán Burgstaller is eredményes volt, kialakítva a 2–0-s Schalke-sikert.

A mérkőzés előtt a szolidaritás jegyében együtt letérdelő berliniek lettek a szezonban az elsők, akik az első félidőben nem találták el a kaput.

A Hertha–Schalke összefoglalója:

A sérült Szalai Ádámot továbbra is nélkülöző Hoffenheim az utolsó percekben hiába vette vissza a vezetést, az Augsburg a végén újra egyenlíteni tudott (2–2).

NÉMET BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
Borussia Dortmund–RB Leipzig 2–3
(Aubameyang 4., 64. – a másodikat 11-esből, ill. Sabitzer 10., Y. Poulsen 25., Augustin 49. – 11-esből)

Korábbi mérkőzések
Bayern München–Freiburg 5–0 (Schuster 8. – öngól, Coman 42., Thiago Alcantara 63., Lewandowski 75., Kimmich 93.)
Hoffenheim–Augsburg 2–2 (Hübner 52., Uth 85., ill. Gregoritsch 75., Vogt 89. – öngól)
Hertha BSC–Schalke 0–2 (Goretzka 54. – 11-esből, Burgstaller 78.)
Mainz–Hamburg 3–2 (Maxim 2., Bell 52., Latza 58., ill. Walace 9., Salihovic 90. – 11-esből)
Hannover–Eintracht Frankfurt 1–2 (S. Sané 36., ill. Haller 10., Rebic 90.)