Ribéry tolt ki az óriásiakat védő Gulácsival, a Bayern nyert a rangadón!

2018.12.19. 20:30
Ribéry világgá küldi a védőjét a gólja előtt (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 16. fordulójának rangadóján a Bayern München Franck Ribéry góljával 1–0-ra legyőzte az RB Leipziget, és hat pontra megközelítette a listavezető Borussia Dortmundot. A Lipcsében Gulácsi Péter több bravúrt is bemutatott, míg Willi Orbán a kispadon ülte végig a mérkőzést. A találkozót Stefan Ilsanker és Renato Sanches kiállítása miatt mindkét csapat tíz emberrel fejezte be.

Ha látványos tűzijátékot vártak a szurkolók a Bayern–Leipzig rangadótól, hát csalatkozniuk kellett: az első félidőben a rekordbajnok és az RBL elég óvatos játékkal rukkolt ki, helyzetek alig-alig akadtak. Igazából egyszer-egyszer forogtak veszélyben a kapuk: a 25. percben Robert Lewandowski ugrott ki középen a leshatárról, egyedül vezette kapura a labdát, ám lapos lövését Gulácsi Péter a jobb oldali kapufára segítette, a labda pedig onnan keresztbe perdült a gólvonal előtt.

Gulácsi első bravúrja

A lipcseiek nagy helyzetét a 36. perc hozta: jobb oldali szöglet után Dayot Upamecano érkezett remek ütemben, túl is ugrott mindenkit, de erős fejese a lécen csattant Manuel Neuer legnagyobb megkönnyebbülésére. A félidő krónikájához hozzátartozik még Serge Gnabry sérülése (a támadót Franck Ribéry váltotta) – láttunk már jobb rangadót is a Bundesligában...

A folytatás sem hozott izgalmasabb játékot: az RB Leipzig rengeteg munkával és jó csapatvédekezéssel teljesen megbénította a Bayern támadójátékát, míg a hazaiak ritmustalanul és ötlettelenül futballoztak – igaz, a vendégek sem tudtak helyzeteket kialakítani. Az egyik oldalon a csereként beállt Renato Sanches, a másikon Timo Werner lövése okozott azért kisebb izgalmakat.

A nagyobbak a hajrában jöttek, Joshua Kimmich és Gulácsi Péter főszereplésével. A magyar kapus előbb rossz helyre piszkálta a szélsőhátvéd szabadrúgását, ám szerencséjére Niklas Süle nem tudta kihasználni ezt, majd valami egészen ritkán látható, bravúros reflexmozdulattal kapta ki Kimmich 3 méterről leadott fejesét. A müncheniek nem hitték el, hogy ebből nem lett gól...

Gulácsi második bravúrja

Ami késett, nem múlott, a 83. percben a Bayern megszerezte a vezetést és egyben győzelmet jelentő gólt. Renato Sanches lövése kijött Gulácsiról, a védők nem tudtak tisztázni, Franck Ribéry pedig egy nagy csellel tisztára játszotta magát, majd a kapu jobb oldalába lőtt (1–0).

Ribéry gólja

Yussuf Poulsen még közel járt az egyenlítéshez, illetve a szikrázó végjátékban Stefan Ilsanker (Leipzig) és Renato Sanches (Bayern) is piros lapot kapott. Ribéry lövése döntött – a rekordbajnok pontszámban utolérte a Mönchengladbachot és lemaradása már csak hat pont a listavezető Borussia Dortmund mögött.

A TÖBBI PÁLYÁN

A Hoffenheim Szalai Ádámmal a kezdőjében állt fel a Werder Bremen otthonában, és ugyan a 28. percben Leonardo Bittencourt találatával sikerült vezetést szereznie, fordulás után az 57. percben Theodor Gebre Selassie révén egyenlítettek a brémaiak. Szalai Ádámot a 66. percben lecserélte edzője, a mérkőzés végül 1–1-gyel zárult. A Hoffenheim sorozatban az ötödik bajnoki meccsét zárta döntetlennel, s egymást követő kilencedik alkalommal maradt veretlen a bajnokságban.

A Freiburg a sérült Sallai Rolandot nélkülözve játszott 1–1-et a Hannoverrel – a végeredmény már a 14. percben kialakult. A Mainz és a Frankfurt pedig Robin Quaison és Luka Jovics első félidei gólpárbaja után zárt egymással 2–2-re.

NÉMET BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
Bayern München–RB Leipzig 1–0
(Ribéry 83.)
Werder Bremen–Hoffenheim 1–1 (Gebre Selassie 57., ill. Bittencourt 31.)
Freiburg–Hannover 1–1 (Waldschmidt 3. –11-esből., ill. Felipe 14.)
Mainz–Eintracht Frankfurt 2–2 (Quaison 10., 36., ill. Jovics 31., 45+1.)
KORÁBBAN
Schalke–Bayer Leverkusen 1–2 (Wright 45+2., ill. Dragovic 26., Alario 35.)
KEDDI MÉRKŐZÉSEK
Borussia Mönchengladbach–Nürnberg 2–0(T. Hazard 47., Pléa 86.)
Hertha BSC–Augsburg 2–2(Leckie 28., Duda 31., ill. Hinteregger 8., Ku Dzsa Csol 39.)
Wolfsburg–VfB Stuttgart 2–0(Guilavogui 24., Weghorst 44.)
Fortuna Düsseldorf–Borussia Dortmund 2–1(Lukebakio 22., Zimmer 56., ill. Alcácer 81.)

1. Borussia Dortmund 16 12 3 1 42–17 +25 39
2. Mönchengladbach 16 10 3 3 35–16 +19 33
3. Bayern München 16 10 3 3 33–18 +15 33
4. RB Leipzig 16 8 4 4 28–15 +13 28
5. Eintracht Frankfurt 16 8 3 5 34–20 +14 27
6. Wolfsburg 16 7 4 5 24–20 +4 25
7. Hoffenheim 16 6 6 4 31–22 +9 24
8. Hertha 16 6 6 4 25–24 +1 24