Parádés első félidő, Lewandowski-dupla és újabb Bundesliga-csúcs

K. T. I.K. T. I.
2020.06.20. 15:15
Lewangoalski ismét lecsapott (Fotó: AFP)
A Bayern München hazai pályán 3–1-re legyőzte a Freiburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33., utolsó előtti fordulójában. A hazaiaknál Robert Lewandowski egy gólpasszt jegyzett, majd két gólt is szerzett, ezzel már 33 találatnál jár az idényben. Sallai Roland zsinórban a 10. bajnokiján volt kezdő a Freiburgban, ám ezúttal már a szünetben lecserélték.

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
Bayern München–Freiburg 3–1 (Kimmich 15., Lewandowski 24., 37., ill. L. Höler 33.)

ONLIVE TUDÓSÍTÁSUNK, A TALÁLKOZÓ MINDEN GÓLJÁVAL ITT TEKINTHETŐ MEG!

A matematikailag már biztosan bajnok Bayern München némileg felforgatott kezdőcsapattal, kapujában például az idényben először pályára lépő Sven Ulreichhel fogadta az Európa-liga-indulásban még reménykedő, ezért bravúros győzelemre törő Freiburgot.

Legalábbis szavak szintjén így készült a vendégcsapat – amelynek kezdőjében ismét ott volt Sallai Roland –, ám a fogadkozásból szinte semmi sem látszott. A Bayern azonnal kezébe vette az irányítást, s már az első tíz perc végén többgólos előnyre tehetett volna szert, ha nincs a freiburgi kapuban az idény második legjobb védési hatékonyságával büszkélkedő, ezen a meccsen is több nagy bravúrt bemutató Alexander Schwolow.

A 15. percben azonban már ő is tehetetlen volt Joshua Kimmich 15 méterről érkező lövésével szemben – A Bayern-vezetéshez Robert Lewandowski adta a gólpasszt (1–0). A 20. percben aztán a lengyel gólvágó maga is beköszönt, egy kipattanót követően bólintott a hálóba (2–0).

Bő 30 percet követően a Freiburg, mondhatni, a semmiből szépített, a jobb oldalról érkező centerezés elcsúszott Ulreich és a védők lábai alatt, a hosszúnál pedig Lucas Höler hibátlanul érkezett (2–1). Csakhogy Lewandowski pillanatokon belül másodszor is beköszönt – gyors kontra végén Lucas Hernández középre adott labdáját váltotta gólra, visszaállítva a kétgólos különbséget a felek között (3–1).

A második félidő aztán jóval álmoskásabbra sikerült, a Bayern nem égett olyan hőfokon, mint az elsőben, a Freiburg pedig egyszerűen nem tudott felpörögni, hogy kihasználja ezt. A hajrában még a csereként pályára lépő Joshua Zirkzee-nek, majd Müllernek volt egy-egy ígéretes kísérlete, míg a 85. percben Kingsley Coman találta el a kapufát.

Hans-Dieter Flick irányításával zsinórban a 24. tétmeccsén maradt veretlen a Bayern, a német tréner ezzel beállította Pep Guardiola vonatkozó rekordját. Egyúttal a 15. meccsén nyert egyhuzamban, amire Jupp Heynckesszel a kispadon volt képes legutóbb a Bayern.

Lewandowski 33 góljával immáron a legeredményesebb nem német támadó, aki egy idényben a legtöbb találatot tudta elérni. A mérkőzés előtt, 31 találatával még Pierre-Emerick Aubameyanggal állt holtversenyben az örökrangsorm élén.

Sallai Rolandnak a mérkőzés első húsz percében két lehetősége is volt, ám ezekkel nem tudott élni. Edzője a szünetben lecserélte.