A Bayern ötig meg sem állt, kiütötte a Düsseldorfot

2020.05.30. 18:20
Serge Gnabry, Benjamin Pavard és Robert Lewandowski öröme (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójának szombati játéknapján a címvédő és listavezető Bayern München hazai pályán 5–0-ra kiütötte a Fortuna Düsseldorfot.

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
Bayern München–Fortuna Düsseldorf 5–0 (Zanka 15. – öngól, Pavard 29., Lewandowski 43., 50., A. Davies 52.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Borussia Dortmund elleni rangadón aratott egygólos győzelem után nem is volt kérdés, hogy a kiesés elől menekülő Fortuna Düsseldorf sem okozhat gondot a Bayern Münchennek. A címvédő és listavezető pedig ennek megfelelően nem is hagyott sok kérdést a szombat délutáni mérkőzésen…

Hansi Flick csapata az első perctől kezdve óriási nyomás alá helyezte a vendégek kapuját, aminek a 15. percben lett meg először az eredménye: Thomas Müller felívelése után Serge Gnabry középre tettea labdát, amelyet Benjamin Pavard küldött kapura. A lövés nem sikerült túl jól, de a menteni igyekvő Zankáról a saját kapujába pattant a labda. 1–0

A 28. percben Thomas Müller lövése után Florian Kastenmeier nagyot védett, a szögletből azonban megszületett a müncheniek második gólja: Joshua Kimmich beadása után Pavard fejelte a kapuba a labdát. 2–0

Az első félidő hajrájában sem maradtunk gól nélkül, a 43. percben David Alaba passza után Robert Lewandowski pazar sarkazással kiugratta Kimmichet, ő betört a tizenhatoson belülre, majd megtalálta Thomas Müllert, aki a második hullámban érkező lengyel csatárnak készítette elő a labdát, Lewandowski pedig közelről nem hibázott. 3–0

Érdekesség, hogy ezzel a góllal Lewandowskinak már mind a 18 jelenlegi Bundesliga-csapat ellen van gólja.

A Bayern München és Lewandowski a második félidőben ott folytatta, ahol az elsőben abbahagyta: a lengyel csatár az 52. percben Gnabry beadása után remek sarkazással vette be a Düsseldorf kapuját. 4–0

Két perc sem telt el, érkezett a következő Bayern-gól: Alphonso Davies több védőn is átverekedte magát, majd közelről a kapuba lőtt. 5–0

A folytatásban Manuel Neuer is bemutatott egy szép védést, ezt leszámítva azonban csak a hazaiaknak volt még lehetősége. Újabb gól azonban már nem esett, így a Bayern München 5–0-ra nyert, és sorozatban nyolcadik győzelmét aratta a Bundesligában.