Ribéry és Robben is beköszönt, sorozatban hetedszer bajnok a Bayern München!

2019.05.18. 15:20
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) utolsó, 34. fordulójában a Bayern München hazai pályán 5–1-re legyőzte az Eintracht Frankfurtot, így Borussia Dortmund hiába nyert 2–0-ra Borussia Mönchengladbach otthonában, a bajorok sorozatban a hetedik, összességében pedig a 29. bajnoki címüket szerezték meg.

Ribéry és Robben is góllal búcsúzott Münchentől (Fotó: AFP)

BAYERN MÜNCHEN–EINTRACHT FRANKFURT

Kiütéses vereséget szenvedett a Hertha Dárdai Pál búcsúmeccsén a többi mérkőzésről ide kattintva olvashatnak!

A Bayern München óriási lendülettel kezdte a mérkőzést, ennek pedig már a 4. percben meglett az eredménye: Thomas Müller kiugratása után Kingsley Coman12 méterről a bal alsó sarokba passzolta a labdát (1–0). A gól után sem álltak vissza a bajorok, futószalagon dolgozták ki a helyzeteket, ám Kevin Trapp az első félidőben remekelt, több bravúrt is bemutatott. A német válogatott kapus David Alaba és Robert Lewandowski lövése után is védett, majd a kapufa – a menteni igyekvő Jonathan de Guzmán lábáról a keresztlécre, onnan pedig kifelé pattant a labda – és a videobíró – Serge Gnabry lövése után a labda a bal alsóban kötött ki, Lewandowski azonban lesről indította – is kisegítette.

Az óriási fölény ellenére, újabb gól már nem esett az első félidőben, nem úgy a fordulás után… Az 50. percben néhány pillanatra elcsendesült az Allianz Aréna: Filip Kosztics bal oldali szöglete után a hosszú oldalon helyezkedő David Abraham lőtte a lécre a labdát, majd a kipattanó Sébastien Hallerről pattant a kapuba (1–1). A frankfurtiak – és a dortmundiak – azonban nem reménykedhettek sokáig, hiszen az 53. percben már ismét a Bayernnél volt az előny. Thomas Müller lövése után Trappról középre pattant a labda, így a lendületből érkező David Alaba néhány lépésről könnyedén lőhetett a kapuba. 2–1

Pár perccel később az első félidőben megsérült Leon Goretzkét váltó Renato Sanches húzott meg egy remek cselt a bal szélen, majd éles szögből a bal alsóba lőtte a labdát (3–1). Ezt követően Niko Kovac a szezon végén a csapattól egyaránt búcsúzó Franck Ribéryt és Arjen Robbent is pályára küldte, ők pedig egyaránt gólt szereztek. Ribéry két védő között egy remek csellel bújt ki, majd az ötös bal felső sarkán alábökött a labdának, amely így a kapuban kötött ki (4–1), pár perccel később pedig Robben passzolta a kapuba a labdát pár lépésről egy remek akció végén. 5–1

A bajnokság korábbi szakaszában a Dortmunddal szemben kilencpontos hátrányban is lévő Bayern München sorozatban hetedszer nyerte meg a bajnokságot, összességben pedig 29. alkalommal szerezte meg a salátástálat. A gólkirályi cím is a bajorokhoz került, Lewandowski végzett a lista élén 22 találattal.

A pont nélkül maradó Eintracht az ötödik helyről lecsúszott a hetedikre, ám a Hoffeinheim botlásának köszönhetően a következő szezonban indulhat az Európa-liga-selejtezőben.

Sorozatban hetedszer bajnok a Bayern München (Fotó: AFP)

Összefoglaló

BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH–BORUSSIA DORTMUND

Nagy elánnal kezdtek a vendégek a negyedik, BL-szereplést érő helyért hajtó Mönchengladbach otthonában, ám az első igazán nagy helyzet a hazaiak előtt adódott: Ibrahima Traoré lőtt hatalmas kapufát a 11. percben. A Dortmund ugyan végig többet birtokolta a labdát ellenfelénél, a gólra egészen a félidő hajrájáig kellett várni: Jadon Sancho találatát végül videós megtekintés után adta meg Manuel Gräfe játékvezető. 0–1

Fordulás után röviddel aztán Marco Reus is betalált egy mintaszerű akció végén (0–2), majd Sancho megpattanó beadása a kapufán csattant – vagyis a BVB nem állt le. S ugyan a bajnoki címet nem sikerült az utolsó mérkőzésen elhalászni a Bayern elől, de a dortmundiak szép győzelemmel búcsúztak az idénytől.

A Borussia fennállása során hatodik alkalommal lett ezüstérmes a Bundesligában, míg a kétgólos vereségével a Gladbach lecsúszott a BL-selejtezős helyről, s ötödikként zárt, így ősszel az Európa-liga csoportkörében szerepelhet.

NÉMET BUNDESLIGA
34. FORDULÓ
Bayern München–Eintracht Frankfurt 5–1 (Coman 4., Alaba 53., R. Sanches 58., Ribéry 72., Robben 78., ill. Haller 50.)
Borussia Mönchengladbach–Borussia Dortmund 0–2 (Sancho 45., Reus 54.)