1–5-re 5–2, a Bayern négypontos fórral várja a csúcsrangadót

M. G.M. G.
2020.05.23. 18:23
Thomas Müller az első félidőben gólpasszal és góllal adta meg az alaphangot (Fotó: AFP)
A Bayern München 5–2-es, fölényes győzelmet aratott az Eintracht Frankfurt felett a német labdarúgó Bundesliga 27. fordulójában, ezzel négypontos előnnyel várhatja a jövő heti, Borussia Dortmund elleni szuperrangadót.

NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ

Bayern München–Eintracht Frankfurt 5–2(Goretzka 17., Th. Müller 41., Lewandowski 47., A. Davies 61., Hinteregger 74. – öngól, ill. Hinteregger 52., 55.)

Szűk tíz percig tűnt úgy, hogy az ősszel a rekordbajnokot 5–1-re elkapó (s ezzel edzőt buktató) Eintracht megnehezítheti a bajorok dolgát, de aztán a Bayern csavart egyet a srófon, egyre jobban kapuja elé szorította vendégét, helyzeteket alakított ki (Robert Lewandowski a lécet is eltalálta), és a 17. percben pazar akció után meg is szerezte a vezetést. Ivan Perisic egy jól időzített labdaátlépéssel „nyitotta ki” a bal oldali folyosót Thomas Müller előtt, a müncheniek 25-öse a tizenegyespontra passzolt, érkezett lendületből Leon Goretzka,és nagy gólt rúgott a léc alá (1–0). Remek összjáték volt!

Ettől kezdve egyre nyomasztóbbá vált a Bayern fölénye, és egyre fogyott az Eintracht hite: a frankfurtiak kevés ellenállást tudtak kifejteni, és a 41. percben másodszor is kapituláltak. Az első találatnál idénybeli 17. gólpasszát elkönyvelőThomas Müller most befejező volt, Alphonso Davies passzát terelte a kapuba közelről (2–0). Martin Hinteregger közben „lekopott” Müller mellől, de a VAR-egység nem látott a támadónál szabálytalanságot, a játékvezető pedig megadta a gólt.

A frankfurtiak cseréltek a szünetben, de a beálló Timothy Chandler még meg sem szokhatta a környezetet, máris jött a harmadik gól: Müller remekül dobta ki a labdát a jobb szélen sprintelő Kingsley Comannak, aki beadott, érkezett Robert Lewandowski, és fejjel megszerezte 27. bajnoki találatát ebben az idényben (3–0).

Gyorsan jött a szépítés, egy szöglet után az Eintracht gólerős védője, Martin Hinteregger köszönt be lábbal (3–1). Sima ügy így is – legyinthettek erre még a bayernesek, ám az 55. percben következett egy újabb korner, megint Hinteregger érkezett, és remekül csúsztatott a hosszú sarokba, megszerezve nyolcadik bajnoki gólját(3–2)!Mielőtt a bajorok szurkolói izgulni kezdtek volna a tévékészülékek előtt, Gelson Fernandes hibázott óriásit, Alphonso Davies pedig a kapuba lőtt, így a 61. percben már a hatodik gólt is feljegyezhettük (4–2). Ugyanúgy hat gól, mint az őszi szezonban, csak „kicsit” más eloszlásban.

Hinteregger (13) a Bayern kapujába kétszer, a sajátjába egyszer talált be (Fotó: AFP)

Lett még több is: a 74. percben a csereként beálló Serge Gnabry lövése után a labda Hintereggerre pattant, a védő meg valahogy összeszerencsétlenkedett egy öngólt (5–2), beállítva a végeredményt. A Bayern győzelmének jogossága megkérdőjelezhetetlen, s az 5–2 is híven tükrözte a játék képét.

Bár formáról jelen körülmények között képtelenség beszélni, a Bayern München „hű maradt” kitűnő szériájához (egymást követő 13. bajnokiján maradt veretlen, s csak egyszer hullajtott pontokat), az Eintracht Frankfurt pedig pocsék sorozatához (zsinórban az ötödik vereség), így aztán a rekordbajnok sima győzelemmel állította vissza a négypontos különbséget a Borussia Dortmunddal szemben – jövő kedden jön a csúcsrangadó.

KORÁBBAN
Freiburg–Werder Bremen 0–1
(Bittencourt 19.)

BorussiaMönchengladbach–Bayer Leverkusen 1–3
(Thuram 52., ill. Havertz 7., 58. – a másodikat 11-esből, S. Bender 81.)

Paderborn–Hoffenheim 1–1
(Srbeny 9., ill. Skov 4.)

Wolfsburg–Borussia Dortmund 0–2 (Raphaël Guerreiro 32., Hakimi 78.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK

Hertha BSC–Union Berlin 4–0 (Ibisevic 51., Lukébakio 52., Cunha 61., Boyata 77.)

A Bundesliga új realitása: bemelegítés üres lelátók előtt (Fotó: AFP)
1. Bayern München 27 19 4 4 80–28 +52