A Bayern felmosta a pályát a Dortmunddal a csúcsrangadón

2019.11.09. 18:22
Kiütéses győzelmet aratott a Bayern München a német labdarúgó Bundesliga 11. fordulójának rangadóján az Allianz Arenában a Borussia Dortmund ellen: a bajor együttes 4–0-ra lépte le, ezzel a tabellán meg is előzte riválisát.

A 101. Klassiker első félidejében néhány jó perc jutott a Dortmundnak – az első percek, attól kezdve viszont minden a Bayernről szólt. Óvatos kezdés – az első tizenöt percben lövési kísérlet sem volt – után a Bayern München első helyzetéből megszerezte a vezetést a 17. percben: Pavard remek mozdulattal, kapásból ívelt középre a jobb szélről, ott menetrendszerűen érkezett Robert Lewandowski, s szép fejessel meg is szerezte a házigazdák vezető gólját (1–0). Ez volt Lewandowski 15. gólja a bajnoki idényben – és a 15. a Bayern színeiben a Dortmund ellen.

A BVB-nek olyannyira nem volt válasza erre, hogy az egész első félidőben csak féltucatnyi labdaérintése volt a vendégcsapat tagjainak a Bayern tizenhatosán belül, helyzetet meg egyáltalán nem tudtak kialakítani. Bezzeg a Bayern többször is megszerezhette volna a második gólt: Coman és Gnabry is nagy helyzetet hibázott, Gnabry egyszer lesről rezgette meg a hálót – a dortmundiak örülhettek, hogy csak 1–0-s hátrányban vonultak pihenőre. És ha nem lett volna elég bajuk, még a nem százszázalékos állapotban pályára küldött Sanchót is elvesztették, akit le kellett cserélni 36 perc után.

Bármit is mondott Lucien Favre a szünetben, a Bayern nem várta meg, míg foganatja lett – és gyorsan megszerezte a második gólt a 47. percben. Kimmich csodálatos labdát adott a bal szélen Hakimi mögé belopakodó Thomas Müllernek. Müller megiramodott, laposan centerezett, Lewandowski még nem tudta befejezni az akciót, a hosszún érkező Serge Gnabry viszont ballal igen (2–0). A VAR-egység visszanézte a támadást, s nem látott okot a beavatkozásra.

Mivel a Dortmund „továbbra sem került elő”, a Bayern kedvére játszadozhatott ellenfelével: előbb Gnabry, majd (pazar egyéni megmozdulás után) Lewandowski hagyott ki helyzetet. A 61. percben a Dortmund kettőt cserélt, ezzel összes frissítési lehetőségét kihasználta: érkezett Paco Alcácer és Reus. Előbbi hagyta ki a vendégek első és egyetlen helyzetét: egy kontra végén közvetlen közelről nem tudta a kapuba terelni a labdát.

Ez volt az egyetlen villanása a dortmundiaknak, akik nem úszták meg kiütés nélkül: a hajrában előbb Lewandowski köszönt be Müller passza után (3–0), majd a kárörvendőbbek azt is megünnepelhették, hogy Perisic bal oldalról belőtt labdáját a menteni igyekvő Mats Hummels a saját kapujába terelte (4–0). Lewandowski megint elkönyvelhetett egy csúcsot: 11 Bundesliga-forduló után rajta kívül más játékos még nem állt 16 góllal.

Az utolsó percek már karneváli hangulatban zajlottak, az edzőváltáson átesett, ideiglenesen Hansi Flick által irányított Bayern talán egész idénye legjobb produkcióját mutatta be – a Dortmund pedig valószínűleg a leggyengébbet. A vendégek az egész mérkőzésen egyszer kísérleteztek kapura lövéssel, az sem talált…

Az 1992–1993-as idény óta készülnek részletes statisztikák a Bundesliga mérkőzéseiről, ebben a periódusban a Dortmund mindig legalább háromszor próbálkozott kapura lövéssel vagy fejeléssel egy mérkőzésen – nos, most „sikerült” negatív rekordot dönteni… Nagyon ritkán lehet ennyire gyámoltalannak látni a BVB-t. Győzelmével a Bayern fellépett a dobogóra, s megelőzte a Dortmundot.

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
Bayern München–Borussia Dortmund 4–0 (Lewandowski 17., 76., Gnabry 47., Hummels 80. – öngól)

KORÁBBAN
Hertha–RB Leipzig 2–4
(Mittelstädt 32., Selke 92., ill. Werner 38. – 11-esből, 91., Sabitzer 45+1., Kampl 83.)
Mainz–Union Berlin 2–3(Onisiwo 81., Brosinski 94., ill. Ingvartsen 30., S. Andersson 45+3., 52.)
Paderborn–Augsburg 0–1(P. Max 45+3.)
Schalke–Düsseldorf 3–3(Caligiuri 33., Kabak 67., Serdar 79., ill. Hennings 62. – 11-esből, 74., 85.)